Kirk Hammett zdradził, co go przeraża

Kirk Hammett od lat jest fanem horrorów. Gitarzysta Metalliki kolekcjonuje plakaty promujące filmy grozy, które najwyraźniej na niego nie działają. Ale czy na pewno? Muzyk opowiedział w wywiadzie dla „Toronto Sun”, co naprawdę potrafi go przerazić.

– Gdy widzę coś, co znam ze swojej codzienności, i jest to osadzone w horrorze – odparł Kirk Hammett, poproszony o opisanie swojego największego lęku.

– Przyznaję, że ciężko jest mi czasem oglądać horrory, kiedy jestem sam w pokoju hotelowym – zaznaczył gitarzysta. – Mam aktywną wyobraźnię. Czasem wolę bezpiecznie obejrzeć horror, kiedy podróżuję, np. w samolocie. Albo po prostu oglądam horrory w ciągu dnia.

– Potrafię się wystraszyć – przyznał muzyk. – Sądzę, że na tym polega urok tego wszystkiego: dać się przerazić. Na swój sposób to uderzenie adrenaliny jest dla mnie przyjemne.

Hammett nie ustaje w poszukiwaniu nowych horrorów, realizując swoją największą pozamuzyczną pasję. Dalej też zbiera tematyczne plakaty, które na dniach będzie można podziwiać w Królewskim Muzeum Ontario, gdzie zbiory gitarzysty będą przez najbliższe kilka miesięcy.

Co ważne, bać nie muszą się polscy fani metalowej legendy. Metallica zgodnie z planem wystąpi 21 sierpnia na Stadionie Narodowym. Będzie to drugi koncert grupy w naszym kraju w ramach promocji wydanej w 2016 r. płyty „Hardwired… to Self-Destruct”.

Merch Metalliki, w tym bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z zespołem, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Kreepin Deth (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV