Kirk Hammett stworzy solowy projekt? „Mam mnóstwo materiału”

Mogłoby się wydawać, że Metallica to muzyczny monolit. Okazuje się jednak, że jej członkowie rozważają projekty poboczne. Zainteresowanie działalnością solową wyraził właśnie Kirk Hammett.

O chęci stworzenia czegoś na własną rękę gitarzysta Metalliki opowiedział, udzielając wywiadu magazynowi „Metal Hammer”.

– Mam mnóstwo materiału, który niekoniecznie jest związany z Metallicą – przyznał Hammett. – Jest tego coraz więcej.

– Wciąż czuję, że mam wiele do zaoferowania Metallice, ale kiedy zrobi się z tego kompletna całość, być może rozważę zrobienie czegoś jeszcze – stwierdził gitarzysta.

Czego fani mogliby spodziewać się po solowym wydawnictwie członka Metalliki?

– To wcale nie byłby metalowy album – zaznaczył Hammett. – To byłoby dziwne i nawiązujące do różnych konwencji, ale jednocześnie spójne. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy wszyscy zrobili solowe, niezależne od siebie, autonomiczne rzeczy. Uważam, że to zdrowe, bo kiedy wrócisz po tym do zespołu, wrócisz z większym entuzjazmem. To jak wypad na kemping. Zawsze dobrze jest wrócić do domu i położyć się w wygodnym łóżku.

Na temat własnego projektu solowego, a dokładniej – braku potrzeby jego utworzenia, w ostatnim czasie wypowiadał się również James Hetfield.

– Metallica to taki mój projekt poboczny. Robię co chcę w Metallice – z zapewnił Hetfield. – Nie mam takiej potrzeby. Piszę rzeczy, które sprawiają, że odczuwam satysfakcję, i jeśli trafią do Metalliki, będzie nawet lepiej. Czasem nie trafiają. Niektóre to rzeczy pokroju „Nothing Else Matters” i raczej pozostaną nieopublikowane. Nie, nie ma takiej potrzeby. I czasu. Przede wszystkim czasu.

Rzeczywiście, Metallica to wyjątkowo zapracowana ekipa. W przyszłym roku zespół ponownie przyjedzie do Europy, odwiedzając również nasz kraj. Polski koncert czterech jeźdźców odbędzie się 21 sierpnia 2019 r.

Sprzedaż biletów startuje w piątek, 28 września, o godz. 10.00 na stronie agencji LiveNation.pl.

Koszulki, bluzy i pełną ofertę merchu Metalliki znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Kreepin Deth (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV