King Crimson na pięciu koncertach w Polsce w 2018!

Weterani art rocka z grupy King Crimson w najbliższej przyszłości nie zamierzają się oszczędzać. Zespół ma już zaplanowaną trasę na 2018 r., w ramach której pięciokrotnie (sic!) zagra w Polsce. Podpowiadamy, gdzie pojawi się Karmazynowy Król.

Dwa koncerty w Poznaniu (13 i 14 czerwca; Sala Ziemi) i trzy w Krakowie (16, 17 i 18 czerwca; Centrum Kongresowe ICE) – tak przedstawiają się przyszłoroczne plany King Crimson związane z występami w Polsce. Wszystkie z wymienionych koncertów dowodzona przez Roberta Frippa formacja zagra w ramach trasy Uncertain Times European Tour 2018.

Przypomnijmy: King Krimson w tym roku grali już w Zabrzu i we Wrocławiu. Zespół debiutował w 1969 r. albumem „In the Court of Crimson King”, stanowiącym dziś absolutny kanon art rocka. Z pierwszego składu w grupie gra Robert Fripp, wirtuoz i gitarowy fundament King Crimson. Na scenie wspierają go wokalista i gitarzysta Jakko M. Jakszyk, basista Tony Levin, saksofonista Mel Collins, klawiszowiec Bill Rieflin, a także trzej perkusiści: Gavin Harrison, Pat Mastelotto i Jeremy Stacey.

Bilety w cenach od 179 do 349 zł od 30 listopada kupicie na stronie rockserwis.pl oraz dzień później na Ticketpro.pl i Eventim.pl.

Książkę „King Crimson: Na dworze Karmazynowego Króla” znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz