Judas Priest włączeni do heavymetalowej galerii sław

Formacja Judas Priest została włączona do Hall Of Heavy Metal History. Ceremonia odbyła się 2 sierpnia na festiwalu Wacken w Niemczech, dzień przed koncertem Judasów na Pol’and’Rock Festival.

Bogowie Metalu z Judas Priest nie potrzebują żadnych odznaczeń, ale gdy ktoś chce ich uhonorować, nie mówią nie. Rob Halford & Co. przyjęli nominację do Hall Of Heavy Metal History, czyli metalowej galerii sławy festiwalu Wacken, który w dniach 1-3 sierpnia odbywał się na północy Niemiec.

Nominację Judasi odebrali tuż przed swoim koncertem na Wacken, na którym słuchało ich ponad 75 tys. fanów.

– Upewniliśmy się, że Judas Priest ostatecznie zostaną włączeni [do Hall Of Heavy Metal History] i zostaną w ten sposób uhonorowani, na co naprawdę zasługują. Dziękujemy im za kilka dekad cięzkiej pracy i oddania heavy metalowi, formie sztuki, której pomogli się ukształtować – wyróżnienie skomentował Pat Gesualdo, założyciel Hall Of Heavy Metal History.

„Członkowie Judas Priest są podekscytowani i zaszczyceni, mogąc przyjąć nominację do Hall Of Heavy Metal History i dołączając w ten sposób do wielu naszych przyjaciół” – w oficjalnym oświadczeniu pisze obóz Judas Priest.

Pierwsza ceremonia wprowadzenia zasłużonych metalheadów do Hall Of Heavy Metal History odbyła się na początku 2017 r. w kalifornijskim Anaheim. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. odznaczeni pośmiertnie Lemmy Kilmister (Motörhead), Ronnie James Dio (Blac Sabbath, Rainbow) i Randy Rhoads (gitarzysta pierwszego składu zespołu Ozzy’ego Osbourne’a).

Do wymienionych gigantów niedługo później dłączył Ross the Boss, współzałożyciel i gitarzysta grupy Manowar w latach 1980-1989.

Za powstanie Hall of Heavy Metal History odpowiedzialna jest wspierająca osoby niepełnosprawne oraz dzieci cierpiące na nowotwory organizacja Drums and Disabilities. Sama nagroda ma charakter non-profit.

Merch Judas Priest, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. André Banyai (CC BY 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz