Jim Root o trudnej relacji z Coreyem Taylorem

Relacje pomiędzy członkami Slipknot to skomplikowany temat. Niedawno na jaw wyszedł konflikt, który doprowadził do opuszczenia szeregów grupy przez Chrisa Fehna. Okazuje się, że w powietrzu wisiał jeszcze inny rozłam. Trudne relacje z Coreyem Taylorem miał swego czasu Jim Root.

Jim Root do niedawna jeszcze grał z Coreyem Taylorem w dwóch zespołach: w Slipknot i Stone Sour. Z drugą z kapel rozstał się w 2014 r. Odejście Roota ze Stone Sour nie odbyło się w dobrej atmosferze, czemu gitarzysta Slipknot niejednokrotnie dawał wyraz w wywiadach, w których mniej lub bardziej bezpośrednio atakował Stone Sour. Root wrócił do tamtego okresu w najnowszej rozmowie z „Metal Hammer”.

– Corey i ja jesteśmy teraz dużo bliżej. Opuszczenie przeze mnie Stone Sour to najlepsze, co mogło się stać. Inaczej skończyłoby się tak, że byśmy się pozabijali albo zwariowali. Nie mogę rozmieniać się na drobne. Potrzebowałem tego. Potrzebował tego Slipknot i Stone Sour na pewno też – stwierdził Root.

– Po prostu nie miałem wtedy czasu, żeby robić to, co chciałem. Przypuszczam, że reszta składu była zmęczona moim gównianym nastawieniem. To na pewno – podsumował Root.

To duża zmiana, biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi gitarzysty. Muzyk zarzucał członkom Stone Sour kierowanie się wyłącznie komercją. Jak podkreślał w wywiadach, jego zdaniem zespół ograniczał się do pisania banalnych, poprockowych piosenek skrojonych na miarę niewygórowanych ramówek mainstreamowych rozgłośni radiowych. Cóż, Stone Sour to na pewno bardziej przystępna muzyka niż Slipknot, a zwłaszcza ostatnie single metalowców rodem z Iowa.

Przypomnijmy: w piątek, 9 sierpnia, do sklepów trafi nowy longplay Slipknot. Album „We Are Not Your Kind” promują single „Unsainted”, „Solway Firth” i „Birth Of The Cruel”.

Slipknot ma za sobą europejką trasę promującą „We Are Not Your Kind”. Począwszy od 7 czerwca i występu na niemieckim Rock Am Ring, Amerykanie odwiedzili osiem europejskich państw, 1 lipca kończąc swój eurotrip w Nimes we Francji. W międzyczasie pojawili się również w Polsce. Ich koncert odbył się 25 czerwca na Mystic Festival.

To już pewne: Slipknot wróci do Polski w 2020 r. Wiadomo, że zespół wystąpi w Łodzi, wciąż jednak nie wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się koncert. Daty i szczegóły wydarzenia powinniśmy poznać niebawem.

Koszulki, płyty i pełną ofertę merchu Slipknot znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz