Jest pierwszy singiel z nowej płyty Illusion. „Kto jest winien?”

Kiedy w listopadzie spotkaliśmy się z Illusion na koncercie w Poznaniu, Lipa & Co. byli tuż po zakończeniu zdjęć do pierwszego klipu promującego „Anhedonię”. Teledysk właśnie doczekał się premiery. Oto pierwszy singiel zapowiadający nowy album trójmiejskiej formacji!

– Będzie oparty na tym, co robiło Illusion. Będzie powrotem do tego, co robiliśmy na drugiej i trzeciej płycie – o nowym albumie opowiadał nam Lipa. – Taką czuliśmy wenę, takie dźwięki wychodziły nam spod palców. Oczywiście nie będzie to żadna forma autoplagiatu. Chodzi o moc, o klimat riffów, o bezkompromisowość treści. To będzie siła tego materiału – podkreślał frontman Illusion.

Słuchając pierwszego singla promującego „Anhedonię”, drugi album nagrany przez Illusion po 10-letniej przerwie w działalności, trudno wątpić w prawdziwość słów Lipy. „Kto jest winien?” to mocny, muzyczno-słowny przekaz oddający niepokój społeczeństwa znajdującego się w obliczu zagrożenia terrorystycznego.

Utwór sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: pierwotnie „Anhedonia” miała ukazać się jeszcze w 2017 r. Ostatecznie jednak zespół przesunął datę premiery krążka. Jeśli nic się nie zmieni, album trafi do sprzedaży wiosną 2018 r. (najprawdopodobniej w marcu).

Więcej o „Anhedonii” dowiecie się z materiałów, które znajdziecie na naszym kanale YouTube („25 lat Illusion #tour report” i „Illusion: Bardzo kochamy tę robotę #wywiad”).

Illusion możecie śledzić na Facebooku via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz