Jary z Oddziału Zamkniętego potrzebuje pomocy. Zbiórka trwa

Krzysztof Jaryczewski, współzałożyciel i pierwszy wokalista Oddziału Zamkniętego, potrzebuje pomocy. Po operacji przeszczepu wątroby, którą przeszedł w styczniu, rozpoczęła się kosztowna rehabilitacja. Przyjaciele artysty próbują zebrać na ten cel 80 tys. zł.

„Dostałem część kogoś, bez której nie mógłbym żyć. Nie wiem kto to – i nie chcę wiedzieć; wiem, że jest bratem/siostrą. Dziękuję ci, człowieku. Obiecałem też, że zaopiekuję się nią najlepiej jak będę potrafił” – napisał Krzysztof Jaryczewski po styczniowym przeszczepie wątroby.

O tym, że będzie musiał poddać się operacji, dowiedział się podczas trasy grupy Jary OZ. Niestety, diagnoza była jednoznaczna: nowotwór i początek marskości. Przeszczep był jedynym ratunkiem. Operacja to jednak dopiero początek drogi Jarego do odzyskania pełni zdrowia.

Teraz potrzebna jest długa rehabilitacja. Jej koszty są ogromne, a stan Jarego nie pozwala na koncertowanie. W praktyce muzyk jest pozbawiony możliwości zarabiania. Z pomocą przyszli przyjaciele, którzy uruchomili zbiórkę pieniędzy na rehabilitację wokalisty. Zbiórka cały czas trwa na stronie www.pomagam.pl

W sumie potrzebne jest aż 80 tys. zł. W chwili publikacji artykułu zebrano ok. 30 tys. zł, co stanowi ok. 40 proc. całej kwoty. Jak zaznaczają organizatorzy zbiórki, zgromadzone środki trafią prosto na konto Jarego.

„Mam nadzieję, że nie obrazisz się na mnie za tą zbiórkę – pisze główna organizatorka zbiórki, zwracając się do byłego frontmana Oddziału Zamkniętego. I dodaje: „Nie pytałam, czy mogę ją zrobić, bo wiem, że nigdy byś się na nią nie zgodził, ale wiem też, że jesteś w trudnej sytuacji. Wiem – nie pytaj skąd – że masz ogromne długi, kredyty, które ratowały twoje życie, i nie sposób je teraz spłacać, bo niby z czego? Nie koncertujesz, nie masz możliwości zarobienia nawet jednego marnego grosza”.

Zbiórkę „Nowe życie Jarego” można wesprzeć via [link]

Przypomnijmy: Krzysztof Jaryczewski był wokalistą zespołu Oddział Zamknięty od początku jego istnienia do 1985 r. Zespół opuścił z powodu problemów z głosem, spowodowanych nadużywaniem alkoholu i narkotyków. Po rozstaniu z Oddziałem Zamkniętym Jary założył grupę Jary Band, która od 2013 r. działa jako Jary OZ. W jej skład wchodzą m.in. byli członkowie Oddziału Zamkniętego: Zbyszek Bieniak i Krzysztof Zawadka.

Na początku 2016 r. formacja Jary OZ wydała album „Obudź się i z nami chodź”. Znalazło się na niej 26 utworów – 14 nowych oraz 12 największych przebojów Oddziału Zamkniętego w wersjach akustycznych.

fot. materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz