Jak powstają gitary Zakka Wylde’a? Muzyk odpowiada żartobliwym filmem

Choć wygląda jak nieokrzesany wiking i wyciska ze swoich gitar srogie dźwięki, Zakk Wylde lubi pożartować. Tym razem lider Black Label Society w żartobliwy sposób postanowił wytłumaczyć fanom, jak powstają jego gitary.

„Ludzie od dawna pytają mnie: ej, Zakk, skąd bierzesz drewno na swoje gitary?” – przyznaje muzyk, który w żartobliwy sposób postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Na jego kanale pojawił się krótki film, zdradzający sekrety produkcji instrumentów Wylde Audio (tak nazywa się linia gitar Zakka Wylde’a).

Podlewanie drzew specjalnym preparatem, a następnie smarowanie kawałków drewna sosem, którego działanie Zakk na potrzeby filmu prezentuje na własnym przykładzie. Cóż, czego nie robi się dla dobrego marketingu…

Mniej zorientowanym wyjaśniamy: Zakk Wylde, lider Black Label Society, a wcześniej etatowy członek zespołu Ozzy’ego Osbourne’a, posiada własną linię gitar, które sprzedaje na mocy umowy z Schecter Guitars. Nazwy modeli gitar firmowanych przez Zakka nawiązują do nordyckiej mitologii. Wśród nich jest również najbardziej charakterystyczny model Odin Grail Bullseye.

Gitary Wylde Audio nie są jednak tanie – najtańsze to wydatek rzędu 1000 dolarów. Jeżeli nie macie takiej gotówki, zawsze możecie rozejrzeć się za miniaturami gitar Zakka. Znajdziecie je na RockMetalShop.pl via [link]

Jeśli chodzi o artystyczne poczynania Zakka, w ubiegłym roku ukazał się jego drugi solowy album „Book of Shadows II” – drugi i zarazem pierwszy od przeszło 20 lat. Najnowszy klip promujący to wydawnictwo to „Lost Prayer”.

O teledysku i ostatniej płycie Zakka Wylde’a więcej pisaliśmy w artykule „Zakk Wylde pokazał nowy teledysk. Tak brzmi łagodne oblicze rockmana”.

Komentarze

Dodaj komentarz