Iron Maiden wydadzą powieść graficzną o swojej maskotce

Powiększa się oferta gadżetów od Iron Maiden. Zespół zapowiedział premierę powieści graficznej, której głównym bohaterem będzie Eddie, nieśmiertelna maskotka legendy heavy metalu.

W ubiegłym roku za sprawą magazynu „Heavy Metal” Eddie zadebiutował w świecie komiksu. Członkowie Iron Maiden postanowili, że zbiorą komiksowe przygody Eddiego w jednym miejscu, tworząc w ten sposób pełnoprawną powieść graficzną, na jaką niewątpliwie zasługuje najpopularniejsza maskotka w świecie metalu.

W „Iron Maiden: Legacy of the Beast Vol. 1” Eddie nie ma czasu na picie szampana, jak przystało na prawdziwą gwiazdę. Zamiast tego Ed musi stawić czoła siłom ciemności, które zagrażają światu. Fabuła powieści jest oparta na grze Iron Maiden: Legacy of the Beast”.

„Eddie przemierza przestrzeń kosmiczną, by walczyć z wynaturzonymi legionami Bestii, szukając zgubionych odłamków swojej duszy i tym samym zaprowadzając porządek we wszechświecie” – dowiadujemy się z zapowiedzi książki.

Brzmi zachęcająco? Oficjalna premiera komiksu 9 października.

Okładkę możecie zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy: członkowie Iron Maiden mają za sobą kolejną odsłonę trasy Legacy of the Beast Tour. W jej ramach zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 27 i 28 lipca. Oba koncerty odbyły się w Atlas Arenie Kraków.

Ostatnim albumem w dorobku Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r. Jest to jak na razie najdłuższe wydawnictwo grupy, na które składają się dwie płyty CD. Na „The Book of Souls” znajduje się również najdłuższy utwór Ironów, trwająca 18 min. suita „Empire of the Clouds”.

Koszulki, czapki i i inne gadżety związane z Iron Maiden kupicie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz