Iron Maiden na boisku. Zespół rozegrał mecz z fanami przed koncertem

Piłkarski mecz na szczycie z heavymetalowym podtekstem odbył się przed niedawnym koncertem Iron Maiden w Dallas. Na pomysł rozegrania footballowego spotkania z fanami wpadli członkowie zespołu – i skrzyknęli się z lokalsami. Zmagania Ironów z miejscowymi śledziła telewizja CBS.

Mało kto wie, że Steve Harris, legendarny założyciel Ironów, jako dzieciak kroczył ścieżką piłkarskiego talentu. Ostatecznie ku uciesze milionów fanów heavy metalu bieganie za piłką Harris zamienił na grę na basie, ale miłość do footballu została.

Zamiłowanie Steve’a Harrisa i pozostałych członków Iron Maiden do piłki nożnej dało o sobie znać przed koncertem grupy w Dallas, który 23 czerwca odbył się w American Airlines Center. Zespół postanowił pokopać piłkę wspólnie z lokalnymi fanami, zapraszając ich na stadion. Pojawił się miejscowy oddział telewizji CBS. Materiał przygotowany przez jej reporterów udostępniamy poniżej.

– To było kameralne wydarzenie. Niewielu ludzi o nim wiedziało, ale znaleźli się fani, którym udało się o tym dowiedzieć. Przyszli, by być bliżej swoich idoli – relacjonował Ken Molestina, dziennikarz CBS, który wraz z ekipą pojawił się na miejscu, śledząc piłkarskie zmagania Ironów. Na stadionie nie zabrakło również dopingującego Iron Maiden Eddiego – kultowej maskotki formacji.

– Miałem wiele problemów z plecami, dlatego mogę grać sporadycznie, raz kiedyś – w 2012 r. mówił Steve Harris. Mimo to basista Iron Maiden i jego koledzy trzymają kontakt z piłką. W ostatnich latach ekipa FC Maiden (w składzie z Harissem i członkami ekipy technicznej Iron Maiden) rozegrała m.in. spotkania przeciwko reprezentacjom takich zespołów, jak Sepultura, Satyricon czy Turbonegro.

Przypomnijmy: Iron Maiden wciąż promują wydany w 2015 r. album „The Book of Souls”. W Polsce po raz ostatni zagrali 3 lipca 2016 r. – podczas pierwszej odsłony promującego krążek tournée.

Koszulki (niestety nie piłkarskie), płyty i inne produkty związane z Iron Maiden znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz