Irański zespół Confess skazany za granie metalu

Granie metalu może oznaczać kłopoty? Jeśli mieszkasz w tak chorym kraju, jak Iran, niestety tak. Przekonali się o tym członkowie formacji Confess, których miejscowy sąd skazał właśnie na 14 lat więzienia.

O sprawie donosi serwis Loudwire.com, ale to nie pierwszy raz, kiedy o zespole Confess zrobiło się głośno. Już w 2015 r. zespół został aresztowany, a jego członkowie, Nikan Khosravi i Arash Ilkhani, cudem uniknęli wówczas kary śmierci za bluźnierstwa i agitowanie przeciwko irańskiemu aparatowi opresji. Sprawa muzyków finał znalazła dopiero teraz.

Jak informuje Loudwire.com, członkowie Confess zostali skazani na 14 lat pozbawienia wolności. Lider grupy, Nikan Khosravi, dodatkowo ma zostać wychłostany. Wszystko wskazuje jednak na to, że kara nie zostanie wymierzona. Khosravi i Ilkhani w międzyczasie zdołali uciec z Iranu do Turcji, skąd udali się do Norwegii, gdzie ostatecznie otrzymali schronienie.

Przebywając w ojczyźnie ekstremalnego metalu, duet Confess szlifuje nowy materiał. W odpowiedzi na akt oskarżenia prześladowani metalowcy wydali nawet premierowy utwór „Evin”, opowiadający o więzieniu Evin w Iranie, gdzie członkowie Confess byli przetrzymywani po aresztowaniu w 2015 r.

Utwór udostępniamy poniżej.

Confess istnieją od 2010 r. Na koncie zespołu jest póki co jeden album „In Pursuit Of Dreams”. Kolejny ma zostać wydany jeszcze w 2019 r.

Zespół możecie śledzić na Facebooku via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz