In This Moment z nowym klipem live. „River Of Fire”

In This Moment ma za sobą udaną premierę szóstego albumu, a także długą serię koncertów promujących „Ritual”. Ujęcia nakręcone w trakcie ostatnich występów grupy stały się podstawą kolejnego klipu, którym zespół promuje nowy materiał.

„Nasi fani pokochali te utwory, mamy dobry feedback” – zapewniał niedawno Chris Howorth, gitarzysta In This Moment. Patrząc na to, jaką energią epatuje nowy, koncertowy klip In This Momemt do utworu „River Of Fire”, feedback rzeczywiście jest dobry – zwłaszcza w wersji live…

Video możecie obejrzeć poniżej.

– Jeśli chodzi o mnie, chciałem, żeby ten materiał brzmiał zupełnie inaczej niż nasze wcześniejsze wydawnictwa, tak by nie było to odcinanie kuponów od tego, co już zrobiliśmy – na temat „Ritual” wypowiada się Chris Howorth. – Zawsze staramy się przekraczać granice, szukamy nowych kierunków. Chcemy tworzyć rzeczy, które różnią się od rzeczy już przez nas nagranych. Oznacza to mniej lub więcej gitar, mniej lub więcej sampli, klawiszy, czegokolwiek. Po prostu: zawsze staramy się stworzyć coś innego.

– Mieliśmy wizję tego, jak „Ritual” ma zabrzmieć jako całość. Chcieliśmy zrobić trochę szybszych numerów, ale też trochę wolniejszych. Analizowaliśmy każdy szczegół. Zwracaliśmy uwagę na to, jak to wszystko będzie brzmieć razem, odtwarzane utwór po utworze – dodaje Howorth.

– Myślę, że tytuł „Ritual” naprawdę podsumowuje to, o co chodzi na tej płycie. To rodzaj samopoznania. Zdaję sobie sprawę, że może to brzmieć trochę ogólnie, ale chodzi o walkę pomiędzy dobrem a złem wewnątrz ciebie, o to, jak radzisz sobie z różnymi sytuacjami, których doświadczasz – kończy gitarzysta.

Przypomnijmy: premiera „Ritual” miała miejsce 21 lipca br. Krążek ukazał się za pośrednictwem Atlantic Records. Producentem po raz kolejny został Kevin Churko.

Jeżeli chodzi o koncertowe plany In This Moment, w najbliższym czasie grupa zaliczy serię występów w Stanach Zjednoczonych. Póki co obóz In This Moment nie poinformował o planach europejskich koncertów, nie licząc jednego – na festiwalu Kvinesdal Rock Festival w Norwegii (festiwal odbędzie się 7 lipca 2018 r. – red.).

Licencjonowany merch In This Moment znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz