Illusion zapowiada jesienno-zimową trasę z „Anhedonią”

Jesienno-zimową odsłonę trasy koncertowej promującej album „Anhedonia” zapowiada Illusion. Z materiałem z płyty zespół pojawi się kolejno w Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Rzeszowie i Lublinie.

„Pojawimy się jeszcze w kilku miastach” – zapowiadają członkowie Illusion i zachęcają: „Już dziś zaklepujcie terminy w kalendarzach”.

Daty przedstawiają się następująco: 29 listopada grupa wystąpi w Gdańsku 2 grudnia w Warszawie, 8 grudnia w Katowicach, 9 grudnia w Krakowie, 14 grudnia w Rzeszowie, a 15 grudnia w Lublinie.

Przypomnijmy: premiera „Anhedonii”, ostatniego albumu Illusion, miała miejsce 9 marca.

„Od pierwszych dźwięków nie ma wątpliwości, kto jest autorem płyty” – album opisuje wydawca. „Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu”.

– Będzie oparty na tym, co robiło Illusion. Będzie powrotem do tego, co robiliśmy na drugiej i trzeciej płycie – o materiale z „Anhedonii” na krótko przed premierą nam Lipa, frontman Illusion. – Taką czuliśmy wenę, takie dźwięki wychodziły nam spod palców. Oczywiście nie będzie to żadna forma autoplagiatu. Chodzi o moc, o klimat riffów, o bezkompromisowość treści. To będzie siła tego materiału.

– To będą mroczne historie. Rzeczywistość nie nastraja optymistycznie. Jest dość mrocznie, choć są też historie, gdzie jest światełko na końcu tunelu. Opowiadam o swoich stanach, o tym, jak obecnie widzę świat. Na pewno nie będzie wesoło – podsumował wokalista.

„Anhedonia” to drugi longplay Illusion nagrany po 10-letniej przerwie w działalności. Poprzedni („Opowieści”) ukazał się w 2014 r.

„Anhedonię” kupicie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. P. Garbowski

Komentarze

Dodaj komentarz