Iggy Pop wpadł na koncert Metalliki. Grupa pokazała nagranie

Kolejna niecodzienna kolaboracja sceniczna Metalliki – tym razem wzbudzająca znacznie mniej kontrowersji niż występ z Lady Gagą. Podczas koncertu w stolicy Meksyku na scenie obok czterech jeźdźców pojawił się Iggy Pop, by wspólnie z nimi wykonać utwór „TV Eye” z repertuaru The Stooges.

Metallica nie raz już pokazała, że nie boi się współpracować z innymi artystami, choć nie raz już przejechała się na występach z innymi (vide: współpraca z Lou Reedem czy ostatnio – z Lady Gagą). Ale w tym przypadku na szczęście nikt nie wyłączył mikrofonu Jamesowi Hetfieldowi. Technicy musieli za to przygotować dodatkowy – dla Iggy’ego Popa, który postanowił wpaść na koncert mistrzów thrash metalu.

Oczywiście Iggy Pop nie pojawił się na koncercie Metalliki bez powodu. Zrobił to, by wspólnie z grupą wykonać jeden z klasyków The Stooges, utwór „TV Eye”. Wszystko działo się 5 marca na koncercie w Meksyku.

Jak 69-letni rockman poradził sobie w konfrontacji z Hetfieldem, Hamettem, Trujillo i Ulrichem? Udostępnione przez Metallikę nagranie zamieszczamy poniżej.

Dyskografię Metalliki zamyka album „Hardwired… to Self-Destruct” z 2016 r. Merch zespołu dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Much love & respect to Mr. Iggy Pop! Thank you for spending time with us in Mexico City!

Opublikowany przez Metallica Poniedziałek, 6 marca 2017

Komentarze

Dodaj komentarz