Iggy Pop i Danger Mouse razem w utworze promującym „Gold”

To ma być jedna z najgorętszych premier filmowych tego roku. Czy rzeczywiście nią będzie, nie wyrokujemy, ale jedno jest pewne – piosenka promująca „Gold” to kapitalna produkcja. Utwór właśnie trafił do sieci. Posłuchajcie Tak brzmi mezalians Iggy’ego Popa i Danger Mouse’a!

Utwór „Gold”, przy tworzeniu którego siły połączyli Iggy Pop i Danger Mouse, powstał na potrzeby filmu o tym samym tytule. Film wejdzie na ekrany polskich kin w marcu. Efektu kolaboracji legendarnego wokalisty i cenionego producenta można jednak posłuchać już teraz.

Współautorami utworu oprócz Popa i Mouse’a są też Stephen Gaghan, reżyser „Gold”, oraz kompozytor Daniel Pemberton. Utwór był nominowany do tegorocznych Złotych Globów (ostatecznie wygrał soundtrack do musicalu „La La Land”).

Warto dodać, że dla Iggy’ego Popa i Danger Mouse’a nie był to pierwszy wspólny epizod. Obaj artyściu spotkali się już w 2010 r., pracując nad utworem „Pain” na album „Dark Night of the Soul” Danger Mouse’a.

Jeśli chodzi o „Gold”, film opowiada o dolach i niedolach biznesmena Kenny’ego Wellsa, w którego rolę wcielił się Matthew McConaughey, oraz granego przez Edgara Ramireza geologa Michaela Acosty. Obaj bohaterowie wybierają się do niezbadanej dżungli w poszukiwaniu złota. Historia jest oparta na faktach. Więcej o „Gold” przeczytacie w serwisie Filmweb.

Komentarze

Jedno przemyślenie nt. „Iggy Pop i Danger Mouse razem w utworze promującym „Gold”

Dodaj komentarz