Hydra debiutuje. „From Light To The Abyss”

Swój debiutancki album prezentuje Hydra. Pochodząca z Pleszewa grupa opublikowała materiał utrzymany w klimacie melodyjnego doom metalu spod znaku Black Sabbath i Uncle Acid & the Deadbeats.

Debiut pleszewskiego składu można odsłuchać na platformach streamingowych, na Bandcampie oraz na YouTube Music. Materiał ukazał się również na CD, a przygotowaniem jego wydania zajął się label Piranha Music.

„Zespół powstał w 2019 r. w Pleszewie i jak na prawdziwą Hydrę przystało, ma trzy głowy: jedna krzyczy solidnym riffem, druga nuci piękną melodię, a trzecia zaprasza do tańca. I dokładnie taka jest ich muzyka: z jednej strony oparta na ciężkich motywach inspirowanych przede wszystkim wczesnym Black Sabbath, a z drugiej wypełniona mnóstwem zapadających w pamięci melodii, do których potańczyłby nawet Wujek Kwas” – czytamy w informacji prasowej.

CZYTAJ TEŻ: MUN Z PIERWSZYM SINGLEM Z PŁYTY „PRESOMNIA”

Jeśli Pleszew i stoner/doom kojarzycie z formacją Red Scalp, jest to trafne skojarzenie. Hydra i Red Scalp dzielą tego samego gitarzystę, który w Hydrze również śpiewa.

Więcej o zespole dowiecie się z jego strony na Facebooku.

Odsłuch płyty „From Light To The Abyss” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV