Hunter nie wystąpi w Opolu. Drak zabiera głos w sprawie festiwalu

Czarne chmury zbierają się nad festiwalem w Opolu. Do wykonawców, którzy odmówili występu w stolicy polskiej piosenki, dołącza Hunter. O wszystkim poinformował Drak, wokalista grupy, publikując specjalne videooświadczenie na fanpage’u formacji.

Z dnia na dzień kruszy się obsada 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Skala bojkotu wydarzenia w środowiskach artystycznych rośnie w zatrważającym tempie.

Jako pierwsze udziału w festiwalu odmówiły Kayah i Katarzyna Nosowska (pisaliśmy o tym w artykule: „Trwa spór o Opole. Nosowska: «Wykluczenie uznaję za zawstydzające»”). W kolejnych dniach rezygnacje posypały się lawinowo. Odpuścili m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny, Katarzyna Kowalska i Kombii. Z obsady imprezy za „nieemisyjny charakter oficjalnego teledysku” do singla „Pismo” wyrzucony został zespół Dr. Miso. Szybko zareagowała również ekipa techniczna. Bojkot Opola ogłosił reżyser i producent telewizyjny Konrad Smuga.

Jak się okazuje, bierne nie pozostaje także środowisko rockowo-metalowe.

– Panie i panowie, w związku z zaistniałą i, powiedzmy sobie szczerze, okropną sytuacją zespół Hunter pragnie kategorycznie odmówić udziału w tegorocznym festiwalu w Opolu, gdzie na specjalne życzenie telewidzów mieliśmy wykonać utwór „NieWolnOść” – w specjalnym videooświadczeniu informuje Drak, głos Huntera.

– W związku z tym, że uważamy, że każdy polski wykonawca zasługuje na to, żeby wziąć udział w święcie muzyki polskiej, nominujemy zespoły wszystkie ze szczególnym uwzględnieniem środowiska drogiego naszym sercom, czyli heavy-, thrash-, speed-, death- i blackmetalowego – dodaje Drak.

Videooświadczenie wokalisty udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: 54. KFPP w Opolu ma odbyć się w dniach 9-11 czerwca. W jego programie są m.in. koncerty premier i debiutów. Wciąż jednak nie wiadomo, czy impreza dojdzie do skutku w planowanym terminie. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, będącego właścicielem marki „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – Opole”, proponuje przełożenie wydarzenia. W grę wchodzi również przejęcie przez miasto roli jego organizatora.

Jak na kryzys zareaguje TVP, wciąż nie wiadomo. Dziś w siedzibie stacji ma odbyć się narada, podczas której poruszona zostanie kwestia festiwalu. Niedługo po niej powinniśmy poznać oficjalne stanowisko TVP oraz ewentualne plany związane z odwołaniem lub zmianami w obsadzie wydarzenia.

Merch formacji Hunter znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Aktualizacja: Miasto Opole wypowiedziało umowę TVP dotyczącą organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – poinformował prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Jako powód podał niewywiązanie się TVP z zapisów zawartej z miastem umowy w sprawie organizacji festiwalu.

Komentarze

Dodaj komentarz