Horrory animal attack. Krwiożercze zwierzęta w akcji

Horror to jedyny gatunek filmowy, który wykształcił całą masę podgatunków. Filmy grozy o krwiożerczych, zmutowanych zwierzętach atakujących ludzi to wyjątkowo ciekawa nisza. Macie ochotę na obejrzenie takiej produkcji? Oto kilka klasyków animal attack!

Ptaki (1963); reż. A. Hitchcock

Arcydzieło mistrza suspensu z ptakami w roli morderczych stworzeń to klasyka gatunku. Miejscem akcji jest niemal sielankowe miasteczko. Nic nie wróży, aby cokolwiek miało zaburzyć spokój jego mieszkańców, jednak już pierwsze ujęcia ptaków subtelnie zdradzają, że coś jest mocno nie tak. Złowieszcze krzyki ptaków na samym początku, a przede wszystkim kultowa scena w sklepie zoologicznym z kanarkami – wszystko to zwiastuje szereg dramatycznych zdarzeń. Nie trzeba mieć ornitofobii, żeby przestraszyć się ptaków, które w ponadczasowym filmie Hitchcocka grają główną rolę. Widzieliście już? Nie szkodzi. „Ptaki” zawsze robią wrażenie.

Szczęki (1975); reż. S. Spielberg

Kto nie oglądał tego kultowego filmu? Jeśli ktoś taki się znajdzie, nich koniecznie nadrobi, bo warto. Kino grozy zrealizowane w 1975 r. na podstawie bestsellerowej powieści mimo upływu lat nadal przyprawia o dreszcz emocji i nie pozwala o sobie zapomnieć. Amity Island to urokliwy kurort, gdzie wypoczywa i surfuje mnóstwo turystów. Wakacyjny klimat zostaje zaburzony, kiedy miejscowy szeryf Martin Brody (w tej roli doskonały Roy Schneider) odnajduje na plaży konkretnie zmasakrowane zwłoki dziewczyny. Okazuje się, że sprawcą jest olbrzymi rekin. „Szczęki” nie bez powodu doczekały się trzech kolejnych części. To seria, która cieszy się statusem porównywalnym do „Gwiezdnych Wojen”. Każdy ją zna, a grono fanów, jakim może się poszczycić, jest naprawdę imponujące. Pierwsze trzy części możecie obejrzeć za jednym zamachem. „Czwarta” to nieco inny klimat. Czy warto obejrzeć? Oczywiście!

Cujo (1983); reż. L. Teague

Proza Stephena Kinga, czyli mistrza literatury grozy, to niewyczerpane źródło inspiracji dla twórców horrorów. Wiele dzieł Kinga zostało sfilmowanych z lepszym lub gorszym skutkiem. „Cujo” to jeden z lepszych horrorów typu animal attak. Zaczyna się jak w większości filmów grozy – mamy spokojne, senne amerykańskie miasteczko, gdzie z rodziną mieszka wielki, lecz łagodny pies. Wszystko zmienia się diametralnie, kiedy zwierzę zostaje ukąszone przez nietoperza. Z przyjacielskiego pupila przeobraża się w morderczą żądną krwi bestię, brutalnie atakującą kolejne ofiary.

Rasa (2006); reż. N. Mastadrea

Fabuła „Rasy” na pierwszy rzut oka wydaje się dość przeciętnym pomysłem na film grozy – grupa beztroskich nastolatków wyjeżdża w odludne miejsce, spędzając czas w drewnianym domku z dala od świata. Na miejscu musi zmierzyć się ze złem, które atakuje ich znienacka. Brzmi banalnie? Trochę tak. Mimo wszystko ten oklepany pomysł został zgrabnie i interesująco zmodyfikowany. Nie mamy w tym przypadku bezwzględnego leśnego psychopaty a’la Jason Voorhees, lecz… genetycznie zmodyfikowane mordercze psy. Film naprawdę niezły, dlatego warto poświęcić mu swój wieczór!

Pirania 3D (2010); reż. A. Aja

Ogólny kliat filmu jest dość banalny: niewielka amerykańska miejscowość, wakacje, ciepło, luz, chillout i zabawa. Wszystko zostaje brutalnie przerwane pojawieniem się krwiożerczych piranii, które rozpoczynają swój atak na niczego niespodziewających się pijanych studentów. Seria krwawych scen jest malownicza, tak że naprawdę szczerze polecamy. Film nie tyle przeraża, co bawi, ale można i tak. Jeśli spodoba wam się ten film, polecamy kontynuację, czyli „Piranię 3DD”. Gra David Hasselhoff i jest dużo lepszy niż w „Słonecznym patrolu”.

Zombiebobry (2014); reż. J. Rubin

Znowu zaczyna się sztampowo – grupka rozochoconych młodzianów i ich uroczych dziewczyn spędza letni czas nad wodą. Byłoby całkiem fajnie, gdyby nie atak… morderczych bobrów-zombie. Tak, bobrów-zombie. Pomysł na horror jest naprawdę odjechany, a i samo wykonanie całkiem zgrabne. Film jest bardziej horrorem komediowym, ale parę scen może lekko wystraszyć. Szczerze polecamy!

Rekinado (2013); reż A. Ferrante

Na koniec film kultowy, który nawet jeśli trudno traktować poważnie, trzeba obejrzeć. Fabuła jest groteskowa, wykonanie też, ale przynajmniej nie jest to tania podróbka „Szczęk”. Potężne tornado, które przetacza się przez Los Angeles, niesie ze sobą inwazję krwiożerczych rekinów. Jak to możliwe? Tego nie wiedzą pewnie nawet twórcy filmu, ale nikogo nie powinno to szczególnie obchodzić. Liczy się to, że jest brutalnie i zarazem śmiesznie. Widok rekinów pojawiających się znikąd jest po prostu bezcenny. Film szybko stał się hitem. Na pewno nie ze względu za swoje walory artystyczne. Po obejrzeniu „Rekinado” na pewno zrozumiecie jego fenomen.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.