Headless Frog z pierwszym klipem i zapowiedzią płyty

„Falling” to pierwszy teledysk zespołu Headless Frog powstałego na gruzach punkowej formacji Voltaire. Klip zapowiada debiutancki longplay, który światło dzienne ma ujrzeć w październiku.

Choć Headless Frog to stosunkowo młody zespół, składa się z sześciu doświadczonych muzyków. Część z nich grało w nieistniejącej już punkrockowej grupie Voltaire.

– Wtedy to była inna muzyka, inspirowaliśmy się więcej punkiem, a skrzypce czy akordeon dodaliśmy trochę przypadkowo – mówi Maciej Krzyżański, lider Headless Frog.

– Okazało się jednak, że ten patent nam się spodobał na tyle, by dorzucić go na stałe i zacząć grać pod te instrumenty. Potem zmienił się skład. Doszli nowi ludzie i nie chcieliśmy już łączyć tego z poprzednią nazwą – wyjaśnia muzyk i dodaje: – Musimy teraz budować wszystko od nowa, ale w pewnym sensie to pomaga.

Premiera pierwszej płyty zespołu pt. „Headless Frog” zaplanowana jest na październik. Jeszcze tego lata poznamy kolejny promujący ją singiel. Będzie to utwór tytułowy, a jak wyjaśnia zespół, tytułowa bezgłowa żaba odnosi się do manipulacji genetycznej, do nauki, która zdaniem Headless Frog idzie w niepożądaną, niebezpieczną stronę.

– Żeby było jasne, dokonania naukowo są ważne i konieczne, ale jest też ciemna strona, która może wymknąć się spod kontroli – tłumaczy Krzyżański.

Najnowszy teledysk „Headless Frog” sprawdzicie poniżej. Zespół możecie śledzić via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz