„Hardwired… to Self-Destruct” Metalliki z platyną w USA

Po raz kolejny potwierdza się, że promocja płyty „Hardwired… to Self-Destruct” została rozegrana po mistrzowsku. Najnowszy album Metalliki właśnie pokrył się platyną w Stanach Zjednoczonych. Informację tę przekazało Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego (RIAA).

Można ich kochać za całokształt lub nienawidzić za flirtowanie z Lady Gagą czy horrendalne ceny biletów na koncerty, ale jedno nie ulega wątpliwości: są absolutnie topowym zespołem metalowym, jeśli chodzi o wyniki sprzedaży płyt. Metallica znów ma powody do świętowania – kolejny album zespołu pokrył się platyną na największym światowym rynku fonograficznym!

Jak poinformowało Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego (RIAA), wydany w listopadzie 2016 r. album „Hardwired… to Self-Destruct” osiągnął liczbę miliona sprzedanych kopii, a to oznacza, że jest już platynowy – podobnie jak wszystkie (sic!) poprzednie wydawnictwa studyjne Metalliki. Bo przypomnijmy: począwszy od „Kill ‚Em All”, każdy studyjny album czterech jeźdźców, nie licząc nagranej z Lou Reedem płyty „Lulu”, to multiplatyna!

Warto odnotować, że album „Hardwired… to Self-Destruct” również w Polsce wykręcił imponujące wyniki. To m.in. najlepiej sprzedający się zagraniczny krążek ubiegłego roku,
który w ogólnym zestawieniu najchętniej kupowanych przez Polaków płyt wyprzedził tylko O.S.T.R.

Naszą recenzję „Hardwired… to Self Destruct” możecie sprawdzić via [link]. Merch Metalliki dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz