Guns N’ Roses żegnają Europę. 3,5-godzinny koncert na bis

Guns N’ Roses kończą europejską część Not In This Lifetime Tour. Dwa ostatnie gigi w ramach tej odsłony tournée Gunsi zaliczą w holenderskim Nijmegen i w Tel Awiwie. Tam na fanów czekać będzie nie lada niespodzianka – zespół ogłosił, że jego koncert w stolicy Izraela potrwa 3,5 godziny!

Nie wiemy, kto wpadł na pomysł, żeby włączyć Izrael do europejskiej części trasy Not In This Lifetime Tour, ale Gunsom najwyraźniej tak było po drodze. Miejscowi mają się z czego cieszyć – i to podwójnie, bo czeka ich nie tylko wizyta legendarnych rockmanów, ale też prawdopodobnie ich najdłuższy koncert od momentu ich powrotu Guns N’ Roses z Axlem, Slashem i Duffem MckKaganem w składzie.

O wszystkim informuje serwis Jerusalemonline.com, który podaje, że zaplanowany na 15 lipca koncert zespołu wieńczący jego europejskie tournée potrwa 3,5 godziny. W tym czasie Gunsi mają zagrać większość swoich numerów, w tym największe hity, m.in. z „Appetite for Destruction” i „Use Your Illusion I & II”.

Jerusalemonline.com podaje również, że koncert na żywo obejrzy 61 tys. osób, które kupiły wszystkie bilety, jakie były dostępne na to wydarzenie. Warto odnotować, że na jego potrzeby powstanie największa scena, jaka kiedykolwiek została rozstawiona w Izraelu – o długości 60 i wysokości 16 metrów (sic!).

Koncert odbędzie się 15 lipca. Po nim Guns N’ Roses zrobią sobie kilkanaście dni przerwy, by znów wyruszyć na koncertowy szlak. Kolejna, północnoamerykańska odsłona trasy Not In this Lifetime Tour wystartuje 27 lipca w St. Louis.

Przypomnijmy: trasa Not In This Lifetime Tour to pierwsze międzynarodowe tournée Gusn N’ Roses w składzie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Do tej pory dzięki Not In This Lifetime Tour zespół zarobił astronomiczną kwotę przeszło 230 mln dolarów (dane z kwietnia). Szczegółowo o zarobkach Gunsów, a także ich debiucie na liście „Forbesa” pisaliśmy w artykule „Guns N’ Roses na liście „Forbesa”. Bogatsi niż Justin Bieber i Lionel Messi”.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz