Guns N’ Roses wydadzą nowy album? „Zespół jest obecnie bardzo mocny”

Gotowi na nowy album Guns N’ Roses? Wieść niesie, że Axl, Slash i Duff McKagan noszą się z zamiarem nagrania nowej płyty. Kolegom przyklaskuje Richard Fortus, który od 2002 r. jest etatowym członkiem grupy. „To zbyt dobre, żeby nie wydarzyło się w tym momencie” – twierdzi gitarzysta.

Biorąc pod uwagę, ile powstawał poprzedni oficjalny album Guns N’ Roses („Chinese Democracy)”, lepiej się nie podpalać, ale wiele wskazuje na to, że zespół może w niedalekiej przyszłości wypuścić nowy materiał. Gunsi są obecnie na fali, a trasa Not In This Lifetime Tour, w której obecnie się znajdują, bije rekordy popularności. Czas na zastanowienie się nad nowym wydawnictwem jest idealny.

Świadomość tego ma Richard Fortus, drugi gitarzysta Guns N’ Roses. I choć plany nagraniowe grupy raczej nie zależą od niego, Fortus cały czas przebywa w otoczeniu Axla, Slasha i Duffa McKagana. Trudno więc o lepiej poinformowane źródło odnośnie tego, co dzieje się wewnątrz bandu.

„Zespół jest obecnie bardzo mocny i mam nadzieję, że to zrobimy. Sądzę, że wszyscy na to liczymy. Są w każdym razie takie plany – w kontekście nowego albumu Guns N’ Roses wypowiada się Fortus. I dodaje: – To zbyt dobre, żeby nie wydarzyło się w tym momencie.

– Nie zaczęliśmy jeszcze niczego nagrywać – zaznacza gitarzysta. – Zarejestrowaliśmy wprawdzie dużo rzeczy, ale to tylko pomysły. Nie byliśmy jeszcze w studiu z zamiarem stworzenia nowego materiału.

Póki co wydaje się mało prawdopodobne, by Gunsi mieli czas, by na poważnie zacząć prace nad nowym albumem. Zespół intensywnie koncertuje, a lista gigów, które formacja ma do zaliczenia w tym sezonie, ostatnio wydłużyła się o kilka północnoamerykańskich dat.

Ale kto nie chciałby posłuchać nowej płyty Guns N’ Roses?

Przypomnijmy: trasa Not In This Lifetime Tour to pierwsze międzynarodowe tournée Guns N’ Roses od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993). W jej ramach zespół pojawi się również w Polsce – 20 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk. Sprzedaż biletów na to wydarzenie prowadzi agencja Live Nation.

Merch Guns N’ Roses dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV