Guns N’ Roses wrócili do Europy. Utwór Velvet Revolver w Berlinie

Guns N’ Roses znów są w Europie. W niedzielę, 3 czerwca, zespół zainaugurował europejską część tegorocznej odsłony Not In This Lifetime Tour. Goszcząc w Berlinie, Gunsi nieoczekiwanie sięgnęli po materiał Velvet Revolver.

Drugi rok z rzędu Guns N’ Roses zaznaczają swoją obecność w Europie. Począwszy od 3 czerwca, rockowi giganci pod wodza Axla Rose’a mają do zagrania 13 koncertów szlakiem europejskich scen.

Pierwszy za nimi. W Berlinie nie mogło zabraknąć dobrze znanych numerów Guns N’ Roses. Najjszerzej komentowanym punktem koncertu niespodziewanie okazał się jednak „Silther”, utwór grupy Velvet Revolver, w której w latach 2002-2008 udzielali się członkowie Guns N’ Roses: Slash, Duff McKagan i Matt Sorum (zespół przestał istnieć wraz z przedwczesną śmiercią Scotta Weilanda – red.).

Warto odnotować, że było to pierwsze wykonanie utworu Velvet Revolver przez Guns N’ Roses. Dokumentujący je film nagrany przez jednego z fanów udostępniamy poniżej.

Czy w Polsce grupa również sięgnie po repertuar Velvet Revolver? Odpowiedź poznany 9 lipca. Tego dnia zespół wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Sprzedaż biletów w cenach od 220 zł prowadzi agencja Live Nation.

Po raz ostatni Guns N’ Roses zagrali w naszym kraju w 2017 r. w trójmiejskiej Ergo Arenie w ramach pierwszej europejskiej odsłony trasy Not In This Lifetime – pierwszego międzynarodowego tournée Gusn N’ Roses w składzie z Axlem Rosem, Slashem i Duffem McKaganem od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Koszulki, płyty oraz najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz