Guns N’ Roses wracają do Polski? Grupa w 2018 ma zagrać w Chorzowie

Jeśli to prawda, mamy jedno z najgorętszych ogłoszeń koncertowych na 2018 r. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Interia, Guns N’ Roses w przyszłym roku wrócą do Polski, by zagrać na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Koncert ma odbyć się 9 lipca 2018 r.

O koncercie Guns N’ Roses w 2018 r. poinformował portal muzyczny Interii. Informacja nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale jeśli występ rzeczywiście dojdzie do skutku, będzie to pierwszy koncert na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie przez lata odbywały się pamiętne koncerty – m.in. The Rolling Stones, Metalliki i Red Hot Chili Peppers. Stadion, który od 2009 r. był w przebudowie, ponownie otwarto 1 października br.

Przypomnijmy: ostatni koncert Guns N’ Roses w Polsce odbył się 20 czerwca 2017 r na Stadionie Energa Gdańsk. Występ był częścią trasy Not In This Lifetime Tour, pierwszego międzynarodowego tournée Gusn N’ Roses w składzie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Szczegółowo o rekordowych zarobkach Guns N’ Roses z trasy, w tym o zarobkach z Gdańska, pisaliśmy w artykule „Guns N’ Roses z najbardziej kasowym koncertem roku. Ile zarobili w Gdańsku?”.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Aktualizacja: Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Stadionu Śląskiego. Póki co czekamy na informacje odnośnie koncertu.

Aktualizacja: Stadion Śląski jak na razie nie potwierdza informacji o koncercie.

„Rozmawiamy z różnymi podmiotami, które organizują wydarzenia muzyczne; jeśli będziemy mieli potwierdzone informacje, będziemy o tym komunikować” – taka wiadomość dotarła do nas z działu komunikacji społecznej i public relations Stadionu Śląskiego.

fot. Bernal Saborio (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz