Guns N’ Roses publikują nagranie „November Rain” z 1986 r.!

Wraz ze wznowieniem debiutanckiego albumu „Appetite for Destruction” Guns N’ Roses dzielą się kolejnymi niepublikowanymi nagraniami ze wczesnego okresu działalności. Tym razem zespół udostępnił coś naprawdę wyjątkowego – minimalistyczną wersję „November Rain” z 1986 r.

„November Rain” pochodzi z wydanej w 1992 r. płyty „Use Your Illusion”. Utwór został napisany jednak znacznie wcześniej, bo jeszcze przed oficjalnym debiutem Guns N’ Roses. Przez lata znaliśmy „November Rain” jako zrealizowany z pompą, muzyczny monument, którego brzmienie to mariaż posągowych, orkiestrowych aranżacji z rockowymi gitarami.

„November Rain” początkowo miał znacznie mniej rozbudowaną formę. Po 35 latach od napisania utworu („November Rain” został napisany przez Axla Rose’a jeszcze w 1983 r. w zespole L.A. Guns – red.) Guns N’ Roses postanowili podzielić się ze światem jedną z pierwszych wersji „November Rain”. Nagranie pochodzi z 1986 r. i zostało zarejestrowane w studiu Sound City. Aranżacja mocno odbiega od tej z płyty „Use Your Illusion”. Całość tworzą wyłącznie głos Axla i subtelny akompaniament na pianinie.

Nagranie udostępniamy poniżej.

„November Rain” w wersji z 1986 r. znajdzie się na najnowszym wydawnictwie zespołu „Locked N’ Loaded”, które będzie sprzedawane w różnych formach. Najbardziej rozbudowany zestaw będzie zawierał ponad 70 nagrań, a także gadżety, takie jak książka, plakat czy bandana z logo Guns N’ Roses.

Szczegółowo o „Locked N’ Loaded” pisaliśmy w artykule: „Guns N’ Roses prezentują oficjalny unboxing zestawu „Locked N’ Loaded”.

Przypomnijmy: 9 lipca Guns N’ Roses ponownie wystąpią w Polsce. Koncert odbędzie się na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Sprzedaż biletów prowadzi agencja Live Nation.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz