Guns N’ Roses na liście „Forbesa”. Bogatsi niż Justin Bieber i Lionel Messi

Stara prawda głosi, że rock’n’roll to też biznes. Ekipa Guns N’ Roses doskonale o tym wie i dlatego wykręca liczby, o jakich większość rockmanów może co najwyżej pomarzyć. Potwierdza to „Forbes” i jego ranking najbogatszych gwiazd – po raz pierwszy w karierze Gunsi znaleźli się na liście!

Tak wielokrotnie prognozowaliśmy, powrót Guns N’ Roses z Axlem, Slashem i Duffen McKaganem w składzie okazuje się najbardziej kasowym come backiem, jaki można było zrobić w rockowym biznesie. Astronomiczne kwoty, które po każdym koncercie zagranym w ramach trasy Not In This Lifetime Tour zasilają konto zespołu, biją kolejne rekordy.

Zgodnie z danymi podanymi przez serwis Billboard.biz Gunsi od początku trasy Not In This Life Tour zarobili już 230 mln dolarów. Kolejne wyliczenia podaje „Forbes”, który umieścił Guns N’ Roses na 11. miejscu prestiżowego zestawienia „Celebrity 100”. Wynika z nich, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy formacja zarobiła 84 mln dolarów – bez podatków i opłat dla managerów.

Ostatnie pieniądze Gunsi zarobili w Australii i Nowej Zelandii, skąd mieli przywieźć blisko 40 mln dolarów. To jednak nie koniec zbierania żniw przez Guns N’ Roses, bo przypomnijmy: grupa jeździ obecnie po Europie. Do Polski przyjedzie 20 czerwca. Dla Axla & Co. kurek z pieniędzmi jeszcze się więc nie zakręcił…

Trasa „Not In This Lifetime Tour” w sumie obejmie przeszło 50 koncertów. To pierwsze międzynarodowe tournée Guns N’ Roses od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Sprzedaż biletów na polski koncert Gunsów prowadzi agencja Live Nation.

Merch Guns N’ Roses dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz