Guns N’ Roses już w Europie. 80 tys. fanów na koncercie w Irlandii

Doczekaliśmy się – Guns N’ Roses z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem w składzie są już w Europie. W miniony weekend grupa wystąpiła na terenie Slane Castle w Dublinie, grając dla 80 tys. fanów. „Dobrze być u was z powrotem” – cieszy się zespół.

Nie jest tajemnicą, że ekipa Guns N’ Roses lubi rozmach. Axl Rose & Co. pokazali to w Dublinie, gdzie 27 maja rozpoczęła się europejska część trasy Not In This Lifetime Tour.

Na koncert Gunsów do stolicy Irlandii przybyło ponad 80 tys. osób. Bezpieczeństwa podczas występu pilnowało 400 policjantów i 1200 wynajętych ochroniarzy. Wzmożone środki bezpieczeństwa miały zapobiec atakowi podobnemu do tego, jaki kilka dni wcześniej miał miejsce na koncercie Ariany Grande w Manchester Arenie. I zapobiegły – koncert odbył się bez problemów, a show Guns N’ Roses zgodnie z oczekiwaniami okazało się wielkim wydarzeniem.

„Udowodnili, że nadal są najbardziej niebezpiecznym zespołem na świecie” – pisze dziennikarz Edwin McFee, relacjonując występ dla prestiżowego magazynu „Hot Press”. Lokalny tygodnik „Meath Cronicle” opisuje koncert Guns N’ Roses w Slane Castle w jeszcze większych słowach. „Triumfalny powrót królów do zamku” – obwieszcza nagłówek poświęconego mu artykułu.

W sumie Gunsi zagrali w Dublinie 27 numerów. Zaczynając od „It’s So Easy” z płyty „Appetite For Destruction”, zaprezentowali swoją żelazną klasykę. Nie zabrakło takich evergreenów, jak „Sweet Child O’ Mine” czy „November Rain”. W setlistę wplecione zostały również covery, w tym utwór „Black Hole Sun” grupy Soundgarden, który został wykonany jako hołd dla zmarłego 17 maja Chrisa Cornella (nagranie z coverem „Black Hole Sun” udostępniamy poniżej).

Wszystko to jednak dopiero początek. W najbliższych dniach Gunsi pojawią się kolejno w Bilbao, Lisbonie, Madrycie i Zurychu. W Polsce zameldują się 20 czerwca – na Stadionie Energa Gdańsk. Ich występ supportować będą formacje Killing Joke i Virgin.

Trasa „Not In This Lifetime Tour” w sumie obejmie przeszło 50 koncertów. To pierwsze międzynarodowe tournée Guns N’ Roses od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Sprzedaż biletów na polski koncert Gunsów prowadzi agencja Live Nation.

Merch Guns N’ Roses dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ed Vill (CC BY 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz