Gitarzysta Disturbed o nowym albumie. „Próbujemy ewoluować”

Członkowie Disturbed, którzy w październiku powrócą z nowym materiałem, zamierzają zaskoczyć dotychczasowych fanów. „Próbujemy ewoluować jako muzycy” – podkreśla Dan Donegan, gitarzysta grupy.

Formacja Disturbed ma za sobą krótką pauzę, którą przerwała, w 2015 r. wydając album „Immortalized”. Po sukcesie płyty, a zwłaszcza znajdującego się na niej głośnego coveru „The Sound of Silence” duetu Simon & Garfunkel, metalowcy z Chicago przymierzają się do wydania kolejnego longplaya.

Premierę „Evolution” zaplanowano na 19 października. Jak zapowiedział niedawno zespół, album będzie prezentował odważną i eklektyczną kombinację brzmień.

Szerzej o „Evolution” w najnowszym wywiadzie dla radiostacji 101 WRIF opowiedział gitarzysta Dan Donegan.

– Funkcjonując jako zespół przez ponad 20 lat, chcieliśmy sprawdzić, jak bardzo rozwinęliśmy się jako songwriterzy, ale też jako zespół: brzmieniowo, muzycznie i jako przyjaciele – powiedział Donegan. – Zawsze staraliśmy się nawzajem zachęcać, by próbować różnych dróg. Próbujemy ewoluować jako muzycy. Kiedy spotykamy się w jednym pokoju, zawsze przynosimy coś nowego, tak by wzajemnie się inspirować. To wyzwanie, któremu stawiamy czoła każdego dnia.

– Kiedy przychodzi do napisania razem 100 utworów, nie martwię się, co pomyśli menadżer wytwórni czy co pomyślą fani. Bardziej interesuje mnie, jak na moje pomysły zareagują inni w zespole – stwierdził Donegan. – To po prostu muzyka: rzucasz swój pomysł i masz nadzieję, że zainspiruje to pozostałych, żeby dopisali do tego pozostałe partie.

– Kiedy poznacie smak całej płyty, zobaczycie, jak bardzo rozwinęliśmy się po drodze. Zrobiliśmy kilka rzeczy, które kompletnie zaskoczą ludzi w niektórych aspektach, ale ogólnie czujemy, ze napisaliśmy świetne numery – podsumował gitarzysta.

Jeszcze gorący, pierwszy singiel zapowiadający „Evolution” udostępniamy poniżej.

Disturbed istnieją od 1996 r. Zespół założyli Dan Donegan, Steve Kmak i Mike Wengren. Skład uzupełnił David Draiman. Grupa zadebiutowała w 2000 r. albumem „The Sickness”. Do dziś Disturbed sprzedali ponad 11 mln albumów, co czyni zespół jedną z najbardziej dochodowych kapel ostatnich lat.

Pełna ofertę merchu Disturbed znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz