Gitara przekazana przez Slasha na aukcję WOŚP trafiła na Allegro

Wyjątkowa gitara z podpisem Slasha, która zdobyła rozgłos po ubiegłorocznym koncercie Guns N’ Roses w Gdańsku, trafiła na aukcję WOŚP. „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, oddając na aukcję ten wspaniały przedmiot” – pisze załoga Fundacji WOŚP.

„Ta wspaniała gitara miała być prezentem dla Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, ale kiedy ten dowiedział się o naszej fundacji, postanowił oddać ją na aukcję! Slash zaprosił nas do swojego hotelu tuż przed koncertem Guns N’ Roses w Gdańsku, aby osobiście wypróbować wykonaną przez nas gitarę i złożyć na niej swój podpis – dowiadujemy się ze strony aukcji, którą na Allegro uruchomiła Fundacja WOŚP.

Prace nad gitarą w sumie zajęły 3 miesiące. Największym wyzwaniem było pomalowanie instrumentu, z którym zmierzył się znany z picowania woodstockowym gitar Szymon Chwalisz. Akcję wsparło studio nagraniowe Earthworm Records (na zdjęciu po lewej: Paweł Ostrowski, manager Earhworm Records, basista The Sixpounder) oraz firma Guitar Help, która przygotowała wiosło zgodnie ze wskazówkami gitarzysty Guns N’ Roses. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był admin Slash Army Poland Rafał Lemański.

– Przez te kilka lat jako Slash Army Poland przygotowaliśmy dla Slasha kilka niespodzianek, m.in. wielką kartoniadę w Krakowie, promyk nadziei w Łodzi i mozaikę przedstawiającą okładkę jego solowej płyty, która powstała z 5 tys. zdjęć jego fanów – wymienia Rafał Lemański. – Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, tym razem postanowiłem więc powiadomić Slasha o nadchodzącej niespodziance i przy okazji zrobić coś pożytecznego. Już dawno myślałem, że byłoby świetnie przygotować dla niego specjalną gitarę, którą przekazalibyśmy na aukcję Fundacji WOŚP .

– Taka szansa nie zdarza się na co dzień. Nie zastanawiałem się nawet sekundy. Od razu w głowie zacząłem planować, jakie grafiki namaluję na gitarze – opowiada Szymon Chwalisz. – Projekt na przodzie gitary przygotowaliśmy we współpracy ze Slashem i Rafałem. Przedstawia on potworne postacie ze znanych bajek. Tył gitary natomiast pozostawał do ostatniej chwili naszą niespodzianką dla Slasha. Namalowałem na nim kobiety z moich obrazów, które bardzo przypadły Slashowi do gustu.

Z pierwszej ręki wiemy, że Slash był pozytywnie zaskoczony efektem końcowym i zadowolony z faktu, że instrument trafi na aukcję o charakterze charytatywnym.

Obecna cena gitary wynosi 6100 zł. Na aukcję trafice via [link]

Przypomnijmy: podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja WOŚP oraz artyści z całego kraju zagrają dla wyrównania szans w leczeniu noworodków!

Na portalu aukcje.wosp.org.pl każdego dnia pojawiają się setki nowych przedmiotów. Fundacja WOŚP zaprezentowała listę 26 przedmiotów, które na finałowych licytacjach poleca dyrygent Orkiestry – Jerzy Owsiak. Jak do tej pory na aukcjach 26. Finału wystawionych zostało 5388 przedmiotów, a liczba ta z każdą godziną rośnie. Tegoroczne aukcje potrwają do połowy lutego. Fundacja zachęca do wzięcia udziału w licytacjach i wystawiania własnych przedmiotów.

Komentarze

Dodaj komentarz