Ghost w klimacie disco lat 80. Powstał remiks „Dance Macabre”

Ghost w wersji tanecznej? Na kanale szwedzkiej formacji pojawił się remiks utworu „Dance Macabre” z jeszcze gorącej płyty „Prequelle”. Jego autor to dobrze znany fanom Ghosta Carpenter Brut.

Z każdym kolejnym albumem Ghost zdradza coraz więcej przebojowego zacięcia – proporcjonalnie do osiąganych przez zespół sukcesów. Rodacy Abby, zręcznie balansujący na granicy metalowego mainstreamu, idą za ciosem, tym razem prezentując remiks utworu „Dance Macabre”.

Przerobienie jednego z evergreenów znajdujących się na wydanym w czerwcu albumie „Prequelle” członkowie Ghost zlecili Franckowi Hueso, szerzej znanemu jako Carpenter Brut. Francuski muzyk zrobił to po swojemu, sięgając po mroczny dark wave. Fani klimatów disco z lat 80. będą wniebowzięci.

Remiks udostępniamy poniżej.

– Od początku byłem wielkim fanem Ghost – otwarcie mówi Carpenter Brut, który w 2016 r. otwierał koncerty zespołu. – Kiedy otrzymałem okazję supportować ich, byłem bardzo podekscytowany. W kwietniu dostałerm e-mail od Tobiasa [Forge’a, lidera Ghost – red.]. Poprosił, żebym zremiksował «Dance Macabre». Oczywiście zgodziłem się.

– Chciałem stworzyć klimat funky i disco – wyjaśnia Carpenter Brut. – Zależało mi na stworzeniu dancerockowego utworu i pokazaniu bardziej popowej strony zespołu, która w ich muzyce jest raczej schowana.

Przypomnijmy: do końca 2018 r. Ghost będzie promował „Prequelle” w Stanach Zjednoczonych. Do Europy zespół wróci w przyszłym roku.

W Polsce po raz ostatni Ghost pojawił się w 2017 r.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz