Foo Fighters nagrali cover AC/DC. „Let There Be Rock”

Koncerty w BBC Radio 1 należą do najważniejszych, jakie zespół może zagrać – przynajmniej pod względem promocji. Świadomi tego członkowie Foo Fighters, którzy lada dzień wypuszczą nowy album, odwiedzili studio rozgłośni z nowym materiałem – i bynajmniej nie grali w nim wyłącznie swoich numerów. Jak się okazuje, blisko jest im również do AC/DC.

To już tradycja, że zespoły, które goszczą w BBC Radio 1, muszą zmierzyć się z coverem utworu innego wykonawcy. Nie inaczej było z Foo Fighters, którzy w kultowym programie Live Lounge pojawili się z materiałem z jeszcze niewydanej płyty „Concrete and Gold”.

Dave Grohl & Co. postawili na AC/DC i nieśmiertelny numer „Let There Be Rock” z albumu o tym samym tytule wydanego w 1977 r. Jak sobie poradzili, sprawdzicie poniżej.

Warto odnotować, że oprócz „Let There Be Rock” Foo Fighters w studiu BBC Radio 1 wykonali superprzebój „Best of You” oraz „The Sky Is A Neighbourhood” – drugi singiel z „Concrete and Gold”, o którym pisaliśmy w artykule: „«The Sky Is A Neighbourhood – nowy teledysk Foo Fighters!»”.

Przypominamy: premiera „Concrete and Gold” 15 września.

– Nagraliśmy najlepiej brzmiącą rzecz, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy – nie ma wątpliwości Dave Grohl. – Sądzę, że zaskoczymy wiele osób. Każdy zespół mówi przed premierą, że nagrał najlepszy album ever. Ale poczekajcie, aż to usłyszycie!

W sumie na „Concrete and Gold” znajdzie się 11 utworów. W charakterze gości pojawią się w nich m.in. Paul McCartney i Justin Timberlake. Nagrania wyprodukował Greg Kurstin.

Merch Foo Fighters, w tym bestsellerowe koszulki, a także płyty CD i unikalna zapalniczka ZIPPO znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz