Five Finger Death Punch z nowym utworem. „To prawdziwy winner”

Po dojściu do porozumienia z wytwórnią i powrocie do formy wokalisty Ivana Moody’ego ekipa Five Finger Death Punch wychodzi na prostą. Grupa wraca jednak do trudnych dni – premierowym klipem „Sham Pain”.

Utwór „Sham Pain” trafi na nowy album Five Finger Death Punch. Jak tłumaczy Zoltan Bathory, gitarzysta grupy, „Sham Pain” to przebitka z najtrudniejszego okresu w karierze Five Finger Death Punch.

– Przez ostatnie lata każdy atakował nas bez krępacji, ale zespół i tak jest bliżej niż kiedykolwiek – twierdzi Bathory. – To wszystko nie jest takie straszne, jeśli nie traktujesz siebie zbyt poważnie. Tak długo, jak długo potrafisz się ze wszystkiego śmiać, jesteś zwycięzcą. I tak jest z tym klipem. To prawdziwy winner!

Zwycięską ręką zespół przeszedł w ostatnim czasie również przez konflikt z wytwórnią Prospect Park, który mocno przyhamował karierę metalowców z Las Vegas. Co więcej, do siebie doszedł w międzyczasie także Ivan Moody, wokalista grupy, od lat zmagający się z wewnętrznymi demonami, topionymi w alkoholu i wartkim nurcie przeróżnych skandali.

Jeszcze w 2017 r. Five Finger Death Punch wypuścili składankę greatest hits z dwoma premierowymi numerami (o obu pisaliśmy na łamach RockMetalNews.pl). Teraz zespół skupia się na finalizacji pełnoprawnego longplaya – następcy albumu „Got Your Six” z 2015 r.

Krążek ukaże się 18 maja jako „And Justice For None”. Znajdzie się na nim 16 premierowych utworów nawiązujących do klimatu wcześniejszych dokonań zespołu.

– Kiedy masz masz już skończone nagranie, siadasz, słuchasz tego, a później stwierdzasz: „K***a, to naprawdę dobre. Zrobiliśmy to. Zrobiliśmy coś nowego”. Lubię to uczucie. Poza tym spałem w swoim łóżku, co też jest fajne – pracę nad „And Justice For None” relacjonował Jason Hook, gitarzysta Five Finger Death Punch (grupa pracowała w rodzinnym Las Vegas – red.).

Przedsmak „And Justice For None” w postaci premierowego singla „Sham Pain” udostępniamy poniżej.

Licencjonowany merch Five Finger Death Punch, w tym koszulki, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Derrick Austinson (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz