Fieldy z Korna wyda album w klimacie jazz/fusion

Basista grupy Korn Reginald „Fieldy” Arvizu zdradził, kiedy wyda długo wyczekiwany album w jazzowym klimacie. Premiera wydawnictwa, na którym z jazzowymi aranżacjami zmierzą się również inni członkowie Korna, 17 listopada.

O tym, że potrafią zabrzmieć ciężko, wiemy nie od dziś. Więcej o ich muzycznych możliwościach dowiemy się 17 listopada. Tego dnia swój pierwszy solowy album wyda Fieldy, basista grupy Korn. Jego zespołowych kolegów na krążku bynajmniej nie zabraknie. Jonathan Davis, Head i Ray Luzier – oni również pojawią się na „Bassically”.

Gatunkowo „Bassicaly” ma być wypadkową jazzu i fusion. Całość obok Fieldy’ego skomponował jego partner Anthony „Q” Quiles. Miks wykonał Chris Collier.

– To podsumowanie ostatnich 9 lat mojego życia w trasie z różnymi, często naprawdę wyjątkowymi basami – swoje nowe wydawnictwo komentuje Fieldy. – Projekt zawiera moje nagrania z koncertowych przebieralni, busów, hotelowych pokojów i innych podobnie obskurnych miejsc. To mieszanka fusion, funka i rocka. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się tym z ludźmi.

Na „Bassicaly” w sumie znajdzie się 17 utworów. Przedsmak albumu znajdziecie na stronie wytwórni PledgeMusic.

Członkiem formacji Korn Reginald „Fieldy” Arvizu jest od 1993 r. Ostatnim longplayem nagranym przez grupę jest ubiegłoroczny album „The Serenity of Suffering”.

Merch Korna znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Sven Mandel (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz