Festiwal Uwolnić Muzykę po raz siódmy. Zagrają Batushka, Kat i inni

To jedna z ciekawszych imprez dla fanów mocnych brzmień, jaka odbędzie się w 2018 r. Organizatorzy Festiwalu Uwolnić Muzykę odsłaniają kolejne karty. Do Batushki, In Twilight’s Embrace i innych już ogłoszonych gości wydarzenia dołączają Arkona i Aether!

Gościli już m.in. Closterkeller, Obscure Sphinx i Materię, teraz nad akwenem „Kajaki” w Środzie Śląskiej ugoszczą formacje Batushka, In Twilight’s Embrace, Kat, Doomas, Cień, a także świeżo ogłoszone zespoły – Arkonę i Aether.

Na tym bynajmniej nie koniec. Line-up festiwalu Uwolnić Muzykę, który odbędzie się w dniach 27-28 lipca, nie jest jeszcze zamknięty.

– Festiwal rozpoczął swoje działanie w 2012 r. Przez ten czas gościliśmy 80 zespołów z Polski, Niemiec, Holandii i innych krajów. Najważniejszą ideą, która determinuje również nazwę „Uwolnić Muzykę”, jest to, by przedstawić zespoły, które nie są na pierwszych stronach gazet, nie ma ich w mainstreamowych rozgłośniach, ale swoim dorobkiem i biografią prezentują wysoką jakość – tłumaczy nam Mirosław Chołda, szef festiwalu.

– Nie zawężamy się do żadnego konkretnego działu muzyki metalowej – zapewnia nasz rozmówca. – Wręcz przeciwnie. Próbujemy mieszać różne rodzaje muzyki. Pierwszy dzień festiwalu zawsze jest dużo łagodniejszy, spokojniejszy. Drugi dzień jest znacznie cięższy, skierowany do miłośników black metalu czy doom black metalu.

Przyszłoroczna odsłona Festiwalu Uwolnić Muzykę, jak zapowiadają organizatorzy, ma być przełomowa. Po raz pierwszy bowiem do sprzedaży trafią wejściówki. W założeniu takie rozwiązanie ma poprawić jakość line-upu i całego festiwalu.

Pierwsze, limitowane bilety znajdziecie via [link] Ceny to 25 zł za bilet jednodniowy i 40 zł za karnet dwudniowy.

Jako patron medialny wydarzenia polecamy!

Na zachętę przypominamy wywiad z Cyprianem Łakomym, frontmanem grupy In Twilight’s Embrace, która wystąpi drugiego dnia Festiwalu Uwolnić Muzykę.

Komentarze

Dodaj komentarz