Festiwal Uwolnić Muzykę po raz siódmy. Trwa sprzedaż biletów

To jedna z ciekawszych imprez dla fanów mocnych brzmień, jaka odbędzie się w 2018 r. Tajemnicza Batushka, Kat i In Twilight’s Embrace to gwiazdy tegorocznej odsłony Festiwalu Uwolnić Muzykę. Kto jeszcze zagra 27 i 28 lipca w Środzie Śląskiej? Podpowiadamy.

Gościli już m.in. Closterkeller, Obscure Sphinx i Materię, teraz nad akwenem „Kajaki” w Środzie Śląskiej ugoszczą formacje Batushka, In Twilight’s Embrace, Arkona, Cień, Doomas, Alcoholica, Aether, Rain of Sorrow, Deadpoint, Thar Ai i Decrypted.

– Festiwal rozpoczął swoje działanie w 2012 r. – opowiada Mirosław Chołda, szef festiwalu. Przez ten czas gościliśmy 80 zespołów z Polski, Niemiec, Holandii i innych krajów. Najważniejszą ideą, która determinuje również nazwę „Uwolnić Muzykę”, jest to, by przedstawić zespoły, które nie są na pierwszych stronach gazet, nie ma ich w mainstreamowych rozgłośniach, ale swoim dorobkiem i biografią prezentują wysoką jakość.

– Nie zawężamy się do żadnego konkretnego działu muzyki metalowej – zapewnia nasz rozmówca. – Wręcz przeciwnie. Próbujemy mieszać różne rodzaje muzyki. Pierwszy dzień festiwalu zawsze jest dużo łagodniejszy, spokojniejszy. Drugi dzień jest znacznie cięższy, skierowany do miłośników black metalu czy doom black metalu.

Przyszłoroczna odsłona Festiwalu Uwolnić Muzykę, jak zapowiadają organizatorzy, ma być przełomowa. Po raz pierwszy bowiem do sprzedaży trafią wejściówki. W założeniu takie rozwiązanie ma poprawić jakość line-upu i całego festiwalu.

Koszt karnetów to 30 (karnet jednodniowy) i 50 zł (karnet dwudniowy). W czasie trwania festiwalu będzie to odpowiednio 40 i 60 zł.

Poniżej udostępniamy wywiad z Cyprianem Łakomym, frontmanem grupy In Twilight’s Embrace, która wystąpi drugiego dnia festiwalu.

Komentarze

Dodaj komentarz