Faith No More pracują nad nowym albumem

Wygląda na to, że Faith No More zamierzają wrócić do gry. Zespół zabiera się za tworzenie materiału na kolejny album, który jeśli się ukaże, będzie drugim wydawnictwem Faith No More od czasu powrotu po ponad 10-letniej przerwie.

Jak na razie ostatnim longplayem Faith No More pozostaje „Sol Invictus” z 2015 r. Był to pierwszy album wydany przez zespół od czasu „Album of the Year” z 1997r., po którym zespół zrobił sobie długą przerwę (od 1998 do 2009 r.).

Wszystko wskazuje na to, że tym razem Faith No More nie będą potrzebowali 18 lat, by dać fanom to, na co czekają. Roddy Bottum, klawiszowiec grupy, poinformował, że proces tworzenia nowego materiału trwa.

– Od czasu do czasu jeżdżę do San Francisco i robię muzykę z chłopakami – zdradził Bottum. – Łączy nas coś wyjątkowego, unikalnego, zwłaszcza mnie z Mikem Bordinem i Billym Gouldem. Zaczęliśmy razem grać, kiedy byliśmy bardzo młodzi, mając jakieś 18 czy 19 lat. Gdy spotykamy się w jednym pokoju, muzyka przemawia przez nas, głośno i wyraźnie. Jesteśmy jak rodzina.

– Sądzę, że wszyscy jesteśmy zgodni, że nie chcemy się od tego odcinać. Mam nadzieję, że uda nam się pchnąć rzeczy do przodu i zrobić nową muzykę. Póki co pracujemy, spotykamy się i tworzymy dźwięki – zaznaczył muzyk.

Początki Faith No More sięgają wczesnych lat 80. Na koncie zespołu znajduje się 7 albumów. Od momentu powrotu w 2009 r. grupa trzykrotnie odwiedziła Polskę. Ostatni koncert Faith No More w naszym kraju odbył się w 2014 r. w Gdyni na Opener Festival.

Merch Faith No More, w tym koszulki, bluzy i płyty, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz