Eucaliptus debiutuje. „Jak pieprzony teleport do Kalifornii”

Znamy datę premiery debiutanckiego krążka formacji Eucaliptus, który niedawno zainteresował nas swoim materiałem. Oficjalna premiera płyty śremskich rockmanów odbędzie się 6 maja w miejscowym kinoteatrze Słonko. „Nazwa miejsca zgadza się idealnie, ponieważ całe słońce zeszłego lata zostało na niej zapisane” – podkreśla Krzysztof Szulc, głos i gitara zespołu.

Czy oczy koali, która znajdzie się na okładce zapowiadanego debiutu grupy Eucaliptus, mogą kłamać? Chyba nie.

– Płyta opowiada o smaku słońca, zapachu lata i unoszącym się w powietrzu aromacie słodkiego dymu, nie tylko tytoniowego – mówi nam Krzysztof Szulc z Eucaliptusa i pewny materiału swojego bandu zapowiada: – To będzie jak film, jak pieprzony teleport do Kalifornii.

Wszystko zaczęło się od skręconych fajek i dobrego tytoniu, co zostało nam wyjaśnione już wcześniej.

– Płyta będzie nosić tytuł „Feel the Shag”. Shag to rodzaj tytoniu, który nas połączył, bo wszyscy paliliśmy kręcone z niego fajki. To mocny, wilgotny tytoń. Założenie jest takie, by ta płyta brzmiała jak wielka faja z shagu – tłumaczy perkusista Eucaliptusa Adrian Woroch.

Czy „Feel the Shag” rzeczywiście zabrzmi jak wielka faja z shagu, przekonamy się 6 maja. Tego dnia krążek ujrzy światło dzienne. Jego premiera, połączona z koncertami Eucaliptusa i Impali, która też wydaje płytę (pisaliśmy o niej w artykule „Nowy materiał Impali w całości do odsłuchu. Tak brzmi «#17»”, odbędzie się w śremskim kinoteatrze Słonko 6 maja w godz. 18.00-21.00.

Póki co w sieci da się znaleźć 3 single zwiastujące album, wszystkie utrzymane w klimacie sceny Palm Desert. Jeśli lubicie stoner rocka i zespoły takie, jak Queens of the Stone Age, Eagles of Death Metal czy Yawning Man, sprawdźcie koniecznie!

„Hereafter”, ostatni singiel grupy Eucaliptus, udostępniamy poniżej.

Zespół znajdziecie na Facebooku via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz