Enter Shikari idą w elektro – na nowym singlu „Rabble Rouser”

Fani Enter Shikari mogą już odliczać dni do premiery nowego albumu grupy. Sam zespół bynajmniej nie czeka i na swoim kanale publikuje kolejny utwór wraz z klipem. Oto „Rabble Rouser” – elektroniczne oblicze Enter Shikari.

To zespół, który na przestrzeni jednego albumu potrafi zmieniać się jak kameleon, zawsze brzmiąc nowocześnie i przekonująco. Wszystko wskazuje na to, że tak też będzie na najnowszym krążku formacji mającym ukazać się 22 września. Drugi singiel Anglików, świeżo opublikowany na ich kanale „Rabble Rouser”, brzmi jak kolejna wolta w ich twórczości.

– „Rabble Rouser” jest jak soundtrack do mojej pracy. Polega ona na zbieraniu ludzi w jedno miejsce i sprawianiu, by byli nakręceni i naładowani energią – w rozmowie z serwisem TeamRock.com tłumaczy Rou Reynolds, frontman Enter Shikari.

– Na utwór miało wpływ wiele gatunków, z którymi miałem szczęście dorastać, łącznie z takimi gatunkami, jak jungle, garage, grime czy dubstep. Nie mogę się doczekać, aż zagram go live – dodaje wokalista.

Utwór udostępniamy poniżej.

Nie mamy wątpliwości, że „Rabble Rouser” pojawi się w setliście Enter Shikari na koncercie, który grupa planuje zagrać w klubie Proxima w Warszawie. Występ odbędzie się 8 grudnia i ma być częścią europejskiej trasy zespołu promujący album „The Spark”. W stolicy Enter Shikari wesprą Lower Than Atlantis i Astroid Boys.

Merch Enter Shikari dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz