„Enter Sandman” na jazzowo. Niesamowity cover utworu Metalliki

„Enter Sandman”, ponadczasowy evergreen Metalliki z „Czarnego albumu”, doczekał się niejednej wersji. Swoją, niepowtarzalną interpretację utworu zaprezentował Robert Haglund, ceniony szwedzki wokalista, który z „Sandmana” wydobył oldschoolową, jazzową duszę.

Był już grany na dziecięcych instrumentach, na wiolonczelach i wielu innych instrumentach, ale jak widać sposobów na wykonanie „Enter Sandman” jest co niemiara. Kolejny zaprezentował Robert Haglund, wokalista, który wspólnie z Brucem Kulickiem, byłym gitarzystą Kiss, zagrał utwór na jazzową nutę.

Kim jest Robert Haglund? To szwedzki jazzman, który jak sam przyznaje, czerpie inspiracje z rocka i metalu. Haglund zaprosił na swój nowy album m.in. wspomnianego Bruce’a Kulicka z Kiss i Kee Marcello z Europe. To właśnie na jego najnowszej płycie znalazł się cover „Enter Sandman”, który udostępniamy poniżej. Sam krążek – jeśli oczywiście was interesuje – znajdziecie w wiodących serwisach streamingowych.

Warto odnotować, że to nie pierwsza jazzowa wersja, jakiej doczekał się „Enter Sandman”. Swoją własną nagrał też Richard Cheese, niesamowity jazzman, który przerabiał też m.in. System Of A Down i Guns N’ Roses. Sprawdźcie go koniecznie!

Nowy merch Metalliki, w tym unikalne kroje koszulek i bezrękawników, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz