Eagles Of Death Metal wydadzą album z rockowymi coverami

Eagles Of Death Metal biorą się za covery. Dowodzony przez Jessego Hughesa zespół zapowiedział, że w czerwcu wyda album z najlepszymi utworami, których nie napisał. Wydawnictwo trafi do sprzedaży jako „Eagles Of Death Metal Presents Boots Electric Performing The Best Songs We Never Wrote”.

To będzie przede wszystkim album Jessego Hughesa. Boots Electric, jak sam o sobie mówi, wybrał 13 ulubionych numerów, wykonując je częściowo solo, częściowo z zaproszonymi gośćmi. Wszystko zostało nagrane w najlepszych kalifornijskich studiach nagraniowych, w tym m.in. w kultowym Rancho De La Luna.

Jakie numery trafią na krążek, który ukaże się pod rozbrajająco szczerą nazwą „Eagles Of Death Metal Presents Boots Electric Performing The Best Songs We Never Wrote”? Jesse Hughes nie poszedł na łatwiznę. Muzyk wziął się za bary z klasyką rock’n’rolla, biorąc na warsztat m.in. Kiss, Guns N’ Roses i zespół swojego bliskiego przyjaciela i współpracownika Josha Homme’a (Queens Of The Stone Age).

Premierę płyty zaplanowano na 7 czerwca.

Eagles Of Death Metal istnieją od 1998 r. Zespół założyli Jesse Hughes i Josh Homme. Wbrew nazwie grupa nie grają death metalu, wykonując muzykę z pogranicza garage rocka, desert rocka i hard rocka. Zespół ma na koncie cztery płyty. Ostatnia, „Zipper Down”, ukazała się w październiku 2015 r.

Krótko po premierze „Zipper Down”, w listopadzie 2015 r., Eagles Of Death Metal znaleźli się w sercu zamachu terrorystycznego w klubie Bataclan w Paryżu. Wydarzeniu został poświęcony dokument „Nos Amis” przedstawiający historię paryskiego występu Eagles Of Death Metal, podczas którego na teren klubu wkroczyła grupa uzbrojonych, islamskich bojowników, zabijając 89 fanów amerykańskiej formacji.

Trailer filmu udostępniamy poniżej.

Komentarze

Dodaj komentarz