„Dig Down” – premierowy utwór i poruszający teledysk od Muse

Nowym utworem i teledyskiem dzieli się z fanami grupa Muse. „Dig Down” to pierwszy nowy materiał zespołu od czasu wydania w 2015 r. płyty „Drones”. „Kiedy pisałem tę piosenkę, starałem się znaleźć przeciwwagę dla złych rzeczy we współczesnym świecie” – tłumaczy Matt Bellamy, frontman Muse.

Po kilku zapowiedziach opublikowanych przez zespół doczekaliśmy się – grupa Muse opublikowała długo wyczekiwany nowy materiał. „Dig Down”, premierowy numer formacji, to efekt współpracy Muse z producentem Mikiem Elizondo. Utworowi towarzyszy klip zrealizowany przez Lance’a Drake’a. Główną rolę zagrała Lauren Wasser, modelka, która straciła nogę w wyniku wstrząsu toksycznego po użyciu tamponu.

– Gdy usłyszałem tę piosenkę, wiedziałem, że teledysk musi mieć wartką akcję – opowiada Drake. – Usłyszałem o Lauren jakoś rok temu. Przeczytałem jej historię. Zainspirowała mnie. Miałem ją w pamięci w kontekście dalszych produkcji. Pomyślałem o niej pod wpływem siły tego utworu. Napisałem scenariusz oparty o jej przeżycie, o to, jak przezwyciężała wszelkie trudności.

– Kiedy pisałem tę piosenkę, starałem się znaleźć przeciwwagę dla złych rzeczy we współczesnym świecie – dodaje Matt Bellamy, frontman Muse. – Starałem się dać ludziom inspirację, optymizm i nadzieję potrzebną do walki o rzeczy, w które wierzą. Nadzieję, że jako jednostki jesteśmy w stanie zmienić świat.

Klip do utworu „Dig Down” udostępniamy poniżej.

Trio Muse tworzą wokalista Matt Bellamy, basista Chris Wolstenholme i perkusista Dominic Howard. Grupa zadebiutowała w 1999 r. albumem „Showbiz”. Data premiery jej nowego wydawnictwa póki co pozostaje tajemnicą. Obecnie Muse przygotowuje się do północnoamerykańskiej trasy z Thirty Seconds To Mars and Pvris. Pierwszy koncert odbędzie się 20 maja w West Palm Beach na Florydzie.

Merch Muse znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz