Decapitated publikuje klip do „Kill The Cult”

Po okresie zawirowań załoga Decapitated powraca na dobre. Grupa udostępniła teledysk do utworu „Kill The Cult” z wydanej w 2017 r. płyty „Anticult”. Klip poprzedza serię koncertów Decapitated, z których część odbędzie się w Polsce.

„Kill The Cult” to dzieło Łukasza Jaszaka, twórcy video do „Never” (ubiegłorocznego singla Decapitated – red.), a także autora projektów okładek trzech ostatnich albumów zespołu: „Carnival Is Forever”, „Blood Mantra” i „Anticult”.

Promocję „Anticult” mocno utrudniły pozamuzyczne zawirowania, których ofiarą zespół padł wraz z końcem 2017 r. Do materiału z płyty formacja powróci na sierpniowych koncertach, m.in. na czterech polskich festiwalach (ich szczegółowy wykaz znajdziecie na www.facebook.com/decapitated).

– Jest to wyraz buntu. Muzyka rockowa, metalowa zawsze była muzyką buntowników i myślę, że „Anticult” dość jednoznacznie to wyraża – tuż po wydaniu „Anticult” w wywiadzie mówił nam Rasta, frontman Decapitated.- Album opowiada o poszukiwaniu wolności, o poszukiwaniu samego siebie, o tym, że zawsze musisz zastanowić się nad tym, jaki będzie efekt twoich poczynań, ponieważ istnieje związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy tym, co robisz, a tym, co dostajesz w zamian.

Jak zaznaczył Rasta, „Anticult” to konsekwentne podążanie w kierunku wyznaczonym przez „Carnival Is Forever” i „Blood Mantrę”, albumy poprzedzające „Anticult”.

– Oczywiście jest to na pewno album bardziej dojrzały – zaznaczył wokalista. – Jest buntowniczy, ale jednocześnie skłania odbiorcę do myślenia, do zastanowienia się nad własnymi wyborami. Zmusza do refleksji: „Czy jeżeli wzniecę iskrę, nie spowoduje ona ognia, który spali zbyt wiele?”.

Nasz wywiad z Decapitated sprawdzicie via [link]

Przypomnijmy: w listopadzie rozpocznie się ogólnopolska trasa Knock Out Tour 2018, której główną gwiazdą będzie Decapitated. Oprócz deathmetalowców z Krosna wystąpią: Frontside, Virgin Snatch i Drown My Day.

Pełen merch Decapitated, w tym bestsellerowe wzory koszulek z grafiką „Anticult”, znajdziecie na RockMetalShlop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz