Dead Congregation i Minetaur dołączają do obsady Metalmanii

Kolejnych wykonawców przyszłorocznej Metalmanii ogłasza Metal Mind Productions. Obsadę imprezy, która 7 kwietnia ponownie odbędzie się w katowickim Spodku, zasilą Dead Congregation oraz przedstawiciele rodzimego groove metalu z formacji z Minetaur.

Puchnie line-up Metalmanii, która po ubiegłorocznym powrocie odbędzie się po raz drugi – 7 kwietnia 2018 r. Wiemy już, że tego dnia w Spodku zameldują się Emperor, Xentrix i Terrordome. Ale na tym bynajmniej nie koniec. Organizatorzy Metalmanii zaprezentowali właśnie kolejnych wykonawców: Dead Congregation i Minetaur.

„Dead Congregation to jeden z najlepszych greckich przedstawicieli brutalnego death metalu, którego koncerty to nie tylko popis technicznych umiejętności muzyków, ale i majstersztyk w budowaniu specyficznego, wręcz mistycznego klimatu” – Greków zachawala Metal Mind Productions.

O polskiej grupie Minetaur dowiadujemy się: „Minetaur to warszawski zespół, który działa od 2012 roku, swoją twórczość sami określają jako sludge’n’roll. W tym roku ukazał się debiutancki album i jednocześnie trzecie wydawnictwo w dorobku grupy «Gravel Pit», który promował teledysk do utworu «Hammered».

Dead Congregation zagra na głównej scenie Metalmanii. Minetaur pokaże się natomiast na tzw. „drugiej scenie” – tej samej, na której w zeszłym roku grały m.in. zespoły ThermiT i Thaw.

Przypomnijmy: w tym roku Metalmania odbyła się pierwszy raz od blisko dekady. 22 kwietnia w katowickim Spodku zagrały m.in. formacje Samael, Moonspell i Coroner, a także cała plejada reprezentantów polskiej sceny metalowej – z Vaderem i Furią na czele.

Naszą videorelację z Metalmanii 2017 możecie sprawdzić poniżej.

Biletów na przyszłoroczną Metalmanię szukajcie na: shop.metalmind.com.pl, a koszulek i wszystkiego, czego potrzebujecie na koncerty – na RockMetalShop.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz