David Bowie będzie miał nowy pomnik? Zbiórka trwa

David Bowie doczeka się wysokiego na trzy piętra pomnika w rodzinnym Londynie? Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale jest to całkiem możliwe. Fani artysty zainicjowali zbiórkę pieniędzy na monument, który miałby przedstawiać piorun związany z wizerunkiem wokalisty z czasów„Aladdin Sane”. O sprawie pisze portal Pitchfork.

Czerwono-niebieski, wciśnięty między kamienice i pnący się w górę na wysokość 3 pięter – taki pomnik w Brixton, londyńskiej dzielnicy, w której urodził się David Bowie, artyście chcą ufundować wierni fani. Zbiórka na poczet budowy monumentu już wystartowała – informuje serwis Pitchfork.

Aby ekstrawagancki projekt, nawiązujący do wizerunku Bowiego z okładki wydanego w 1973 r. albumu „Aladdin Sane”, mógł zostać zrealizowany potrzeba bagatela miliona dolarów. Tyle miałby kosztować mający kształt pioruna, stalowy pomnik, który jak zapewniają organizatorzy zbiórki, pomimo niepewnie wyglądającej konstrukcji przetrwa nawet najsilniejszą wichurę.

Jeżeli uda się doprowadzić do wzniesienia pomnika, nie będzie to pierwszy tego typu monument. Figura Bowiego stoi już na Trafalgar Square w Londynie, planowana jest też budowa pomnika artysty w Aylesbury. Warto wspomnieć, że autor „Aladdin Sane” ma też swoje miejsce w Warszawie – mural z jego podobizną zdobi jeden z bloków na Żoliborzu.

Jak wyglądają wizualizacje nowego pomnika Bowiego, możecie sprawdzić poniżej. Merch artysty znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz