Dave Mustaine napisał osiem utworów na nowy album Megadeth

Premiera kolejnej płyty Megadeth zbliżą się wielkimi krokami. O postępach w pracach nad nowym materiałem informuje Dave Mustaine. „Mam gotowych około ośmiu utworów. Jest jeden, który jest bezsprzecznie naszym ulubionym” – opowiada rudowłosy lider Megadeth.

W 2018 r. obóz Megadeth świętował 35-lecie, co wcale nie oznacza, że zespół odpuścił konsekwentne parcie naprzód, do jakiego przyzwyczaił fanów. Wręcz przeciwnie – ostatnie miesiące grupa wykorzystała na prace nad następcą nagrodzonego Grammy albumu „Dystopia”.

– Kiedy byłem w domu, pracowałem nad nową muzyką od 10.00 rano do 19.00 – relacjonuje Dave Mustaine.

– Nasz współproducent Chris Rakestraw, który pracował z nami przy „Dystopii”, pomagał mi na etapie przedprodukcyjnym – tłumaczy frontman Megadeth. – Mam gotowych około ośmiu utworów. Jest jeden, który jest bezsprzecznie naszym ulubionym. Jest świetny. Nie oznacza to, że nie ma więcej dobrych numerów.

– Wiem, że jestem na dobrej drodze, by nagrać kolejny dobry album – podsumował Mustaine.

To nie pierwszy raz, gdy muzyk wypowiada się na temat kolejnego wydawnictwa Megadeth. Jak zaznaczył w niedawnym wywiadzie udzielonym magazynowi „Kerrang!”, wraz z kolegami z zespołu zamierza konsekwentnie tworzyć ciężkie rzeczy. Czy rzeczywiście tak jest? Jeśli wierzyć zapowiedziom Mustaine’a, będzie nam dane przekonać się o tym jeszcze w 2019 r.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Megadeth odbył się 13 czerwca w katowickim Spodku. Grupa wystąpiła wówczas wspólnie z Judas Priest, promując materiał z płyty „Dystopia”.

Merch Megadeth, w tym koszulki, płyty, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz