Członkowie Megadeth meldują się ze studia. „Ciężka praca”

Członkowie Megadeth nie marnują czasu. Zespół ponownie zameldował się w Tenessee, gdzie pracuje nad nowym materiałem. Cel jest jasno określony: premiera szesnastej płyty amerykańskich thrasherów ma odbyć się w pierwszej połowie 2020 r.

Członkowie Megadeth pracują nad nowym materiałem od miesięcy. Wszystko idzie sprawnie. Ekipa Dave’a Mustaine’a niedawno rozpoczęła etap preprodukcji, co zostało odnotowane na zespołowym koncie na Twitterze. Amerykanie po raz kolejny pochwalili się zdjęciami z drewnianego domu w Tenessee, w którym Dave Mustaine & Co. składają nowe riffy.

„Ciężka praca” – krótko komentuje zespół, wrzucając na Twittera nowe zdjęcia prosto z obozu. Post został oznaczony hasztagiem „#megadeth16”.

Na jak zaawansowanym etapie są prace? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom premiera albumu nie odbędzie się raczej w 2019 r. Jak jednak zapewnia Dave Mustaine, czekanie wynagrodzi świeże, potężne brzmienie planowanego krążka.

– Chcemy konsekwentnie tworzyć naprawdę ciężkie rzeczy – w niedawnym wywiadzie dla magazynu „Kerrang!” deklarował rudowłosy wokalista i gitarzysta Megadeth.

– Mój syn był u nas dwa dni temu i był, kiedy robiliśmy „Dystopię” – w połowie lutego relacjonował Mustaine. – Słuchał i komentował. Kiedy wpadł, pracowaliśmy nad utworem o roboczym tytule „Dogs Of Chernobyl”. Otwierający riff ma coś z gitary węgierskiej; to coś takiego jak to, co Mercyful Fate zrobili w „Into The Coven”. Numer wyszedł naprawdę potężnie i mocno. Mój syn stwierdził: „Boże, to piekielnie ciężkie!”.

O odpowiedni ciężar nowej płyty Megadeth dba Chris Rakestraw, ceniony producent, który wspierał zespół w tworzeniu nagrodzonego nagrodą Grammy albumu „Dystopia” z 2016 r.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Megadeth odbył się 13 czerwca w katowickim Spodku. Grupa wystąpiła wówczas wspólnie z Judas Priest, promując materiał z płyty „Dystopia”.

Koszulki, płyty i inne gadżety związane z Megadeth znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz