„Czarna owca/biały kruk” – nowy klip od depresyjnego Fiasko!

Fiasko, depresyjno-alkoholowy projekt byłych muzyków metalowej formacji So I Scream, prezentuje kolejny teledysk promujący album „Głupcy Umierają”. Mroczny obraz do utworu „Czarna owca/biały kruk” to piąty singiel warszawian.

Album „Głupcy Umierają” swoją premierę miał 27 października. Na krążek składa się 12 ciężkich od frustracji, desperacji, rozpaczy i autodestrukcji utworów.

– Ponura estetyka naszego zespołu swój zaczątek ma przede wszystkim w tekstach – tłumaczy Tomasz Mielnik, wokalista Fiasko. – Większość z nich została napisana przeze mnie w latach 2011-2013, a tak się akurat złożyło, że byłem w tym czasie mentalnie w bardzo ciemnym, zimnym i smutnym miejscu. Nieprzyjemne wydarzenia z życia prywatnego miały przejmujący wpływ na klimat i ciężar tekstów, które w sposób zupełnie naturalny nadały odpowiedniego kształtu naszej muzyce i wizerunkowi – dodaje muzyk.

Klip do utworu „Czarna owca/biały kruk” udostępniamy poniżej.

Album „Głupcy Umierają” został zmiksowany przez Grzegorza Mukanowskiego (Anti-Tank Nun), zaś zmasterowany przez Jacka Miłaszewskiego (Acid Drinkers, Flapjack). Okładkę zaprojektował Piotr Arnold Peterius; za oprawę graficzną odpowiedzialna jest Aleksandra „Krucza” Burska.

Wcześniejsze single promujące krążek to „Depresjada”, „Lęk i odraza w Warszawie”, „Myśli nowoczesnego robaka” oraz „Nocne czuwanie”.

Fiasko możecie śledzić na Facebooku via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz