Corey Taylor o nowym albumie Slipknot. „To będzie zło”

Czekanie na nowy materiał Slipknot trochę się dłuży, ale Corey Taylor zapewnia, że cierpliwość fanów zostanie wynagrodzona bezkompromisowo mocnym albumem. „To będzie zło. Nie oszukujmy się: to będzie coś nieprzyzwoitego” – nadchodzące wydawnictwo komentuje wokalista.

To już pewne: w 2019 r. czeka nas premiera nowej płyty Slipknot. Krążek najprawdopodobniej ukaże się w maju lub czerwcu, tak by poprzedzić start nadchodzącej trasy zespołu. Póki co metalowcy z Iowa udostępnili jeden singiel. „All Out Life” – bo o nim mowa – to mocna rzecz, jeśli jednak wierzyć frontmanowi Slipknot, reszta płyty jest znacznie cięższa.

W najnowszym wywiadzie dla dziennika „Des Mines Register” Corey Taylor zdradził , że za nowym albumem Slipknot stoją jego osobiste doświadczenia związane z depresją.

– Podróż, w która zamierzam zabrać ludzi na tym albumie, to pokazanie im, co dzieje się z depresją, kiedy nie masz leków, na których możesz polegać. To bardzo mroczna podróż. To będzie zło. Nie oszukujmy się: to będzie coś nieprzyzwoitego – wyjaśnia wokalista.

Taylor już wcześniej podkreślał, że teksty, które napisał w ostatnich latach, zawierają wątki autobiograficzne.

– Dla mnie osobiście to było kilka ciężkich lat – kilka miesięcy temu wokalista zwierzał się w rozmowie z Full Metal Jackie. – W najnowszych tekstach zawarłem elementy depresji, z którą walczyłem, przy okazji określając sposób, w jaki chcę o niej pisać. Dla mnie są to najlepsze teksty, jakie kiedykolwiek napisałem. Prawdopodobnie na przestrzeni tych wszystkich lat nigdy się tak nie otworzyłem

– Wiem, że Clown (perkusista Slipknot – red.) był pod wrażeniem, jak szczere i surowe są te teksty. Zupełnie jak kiedyś – stwierdził wokalista.

To może być najcięższy materiał Slipknot od lat. Członkowie grupy zgodnie podkreślają, że ciężar gatunkowy płyty będzie zbliżony do „Iowa”. To z kolei oznacza jedno: przyszłoroczna trasa Slipknot będzie obłędna.

Przypomnijmy: Slipknot zagra w Polsce 25 czerwca 2019 r. jako główna gwiazda powracającego po latach Mystic Festival.

Zaproszenie zespołu skierowane do polskich fanów publikowaliśmy w artykule: „Slipknot zaprasza polskich fanów do Krakowa”.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz