Corey Taylor nazywa wokalistę Maroon 5 „baranem”

Wygląda na to, że Corey Taylor wdał się w kolejny konflikt. Muzyk ostro zareagował na opinię Adama Levine’a z Maroon 5, który zarzucił rockmanom wtórność i brak artystycznego rozwoju. Wokalista Slipknot wprost nazwał go „baranem”.

Jeśli ktoś go zdenerwuje, Corey Taylor nie przebiera w słowach. W ubiegłym roku ostro atakował wokalistę Nickelback, wprost nazywając go idiotą. Tym razem oberwało się liderowi grupy Maroon 5.

Poszło o wywiad, którego Adam Levine udzielił magazynowi „Variety”. Frontman Maroon 5 stwierdził w nim, że „muzyka rockowa jest nigdzie”.

– Wszystkie innowacje i niesamowite rzeczy, jakie dzieją się w muzyce, dzieją się w hip-hopie. Jest lepszy niż wszystko inne. Hip-hop jest powykręcany, awangardowy i prawdziwy. Właśnie dlatego ludzie go kochają – stwierdził Levine.

Jeden z fanów rocka, który zobaczył wypowiedź Levine’a, postanowił podpuścić Taylora, oznaczając go na Twitterze i prosząc o ripostę. Znanego z temperamentu lidera Slipknot nie trzeba było dwa razy namawiać do zabrania głosu.

„To, że wydaje ci się, że ruszasz się jak Jagger, nie oznacza, że możesz chociaż trochę się do niego zbliżyć. Powiedzcie temu baranowi, żeby wrócił do j******o Voice’a” – odpowiedział Taylor, wypominając Levine’owi udział w programie The Voice.

Nic dziwnego, że Taylor zareagował w wybuchowy sposób. Wokalista wielokrotnie dał się poznać jako ambasador rocka, często broniąc reprezentowanej przez siebie muzyki, tak jak ostatnio, gdy komentował przyznanie raperom z grupy Migos rockowych nagród American Music Awards.

„Wiedzą, że to przynosi pieniądze. Ale są to brudne pieniądze. Dla nich prawdziwy rock i metal to głównie neandertalczycy i prostacy. Nie mogą nas kontrolować. Nie mogą użyć nas do sprzedawania Pepsi. Pieprzyć więc ten przemysł. Wkrótce i tak się to wypali” – stwierdził Taylor.

Przypomnijmy: na 2019 r. zaplanowana jest premiera nowej płyty Slipknot. Z nowym materiałem zespół przyjedzie do Polski 25 czerwca na Mystic Festival, który po latach przerwy zawita do krakowskiej Tauron Areny.

Koncert znajdziecie w naszej najnowszej rozpisce koncertów na przyszły rok.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz