Cieszanów Rock Festiwal z kolejnymi wykonawcami

Cieszanów Rock Festiwal wzmacnia skład. Oprócz już ogłoszonych wykonawców w dniach 16-19 sierpnia w Cieszanowie zagrają: Booze & Glory, Nocny Kochanek, Łąki Łan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Proletaryat i Skampararas.

Do składu Cieszanów Rock Festiwal, jednej z największych imprez rockowych w kraju, dołączają kolejne zespoły.

Jednym z mocniejszych punktów tegorocznego programu będzie brytyjska legenda street-punka Booze&Glory. To młody, założony w 2009 roku zespół z wieloma sukcesami na koncie. Z Polską łączy ich Marek, wokalista i perkusista grupy oraz świetny cover piosenki „Leave The Kids Alone” nagrany na płytę i wykonywany przez zespół Kult.

Nowe ogłoszenie przynosi również dobre wieści dla miłośników heavy metalu i dobrego humoru – na festiwal wraca Nocny Kochanek. Mówią, że na Cieszanów Rock Festiwal czują się jak w domu, o czym świadczy wypowiedź Krzysztofa Sokołowskiego, wokalisty i lidera zespołu: „Muszę przyznać, że gdy tylko dowiedzieliśmy się, że znów możemy zagrać na CRF, po prostu się podnieciliśmy. W 2016 r. zostaliśmy przywitani tam na miejscu tak, jakbyśmy grali tam co roku i byli znajomymi większości uczestników tego festiwalu”.

Kolejny koncert na festiwalu zagra również Łąki Łan. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i charyzmatycznego lidera: Paprodziada. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które na długo pozostaje w pamięci. O energię pod sceną zadba także Skampararas. Grupa zadebiutowała w 2000 r. doskonale przyjętym albumem „Jedność i zwycięstwo”, który do dzisiaj cieszy się sporym zainteresowaniem fanów muzyki ska.

Do składu CRF 2018 dołączają również Romantycy Lekkich Obyczajów, alternatywny duet założony przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie. Mają na koncie dwie płyty, a na wiosnę 2018 planowana jest premiera kolejnej pod tytułem „Neoromantyzm”.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie także legend polskiej sceny rockowej. Na CRF wystąpi Proletaryat, który rok temu świętował swoje 30-lecie.

Poprzednio ogłoszone zespoły to Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia.

Przypomnijmy: w 2017 r. festiwal odbywał się w dniach 17-20 sierpnia. Wystąpili m.in. Therion, Pidżama Porno, Organek, Happysad i Corruption.

Aktualności związanych z Cieszanów Rock Festiwalem szukajcie via [link]

fot. E. Wójcik

Komentarze

Dodaj komentarz